Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kolkas tautas namā spēlfilma «Romeo n' Džuljeta» 02.02.2016. plkst. 15.49

13. II plkst. 18.00 Kolkas tautas namā režisora Māra Martinsona spēlfilma «Romeo n' Džuljeta».

Biļetes cena 2 €.

Mīlestībai nav tautības. Asinīm ir!

Režisors sadarbībā ar scenāristu Nilu Saksu kā filmas sižetisko vadlīniju izraudzījušies visā pasaulē labi zināmo Viljama Šekspīra traģēdiju «Romeo un Džuljeta». Tikai šoreiz darbība ir pārcelta uz mūsdienām, uz reālo Latvijas vidi Jūrmalā un Rīgā, kur gandrīz skaitliski līdzsvarā dzīvo divu valodu kopienas. Filmā satiekas nevis divas naidīgi noskaņotas dzimtas, bet gan divu nāciju jaunieši, kas dzīvo vienā valstī, bet dažādās sabiedrībās.

Jauniešiem domātajā spēlfilmā sešpadsmitgadīgajai latvietei Džuljetai ir apnicis bezmērķīgi pavadīt dienas Jūrmalā un labākas dzīves meklējumos viņa grib doties uz Angliju kopā ar draugu Parisu. Tajā pašā pilsētā dzīvo arī deviņpadsmitgadīgais krievu puisis Romeo, kurš arī grib dzīvot labāk un sapņo par hip hop mūziķa karjeru plašajā Krievijā. Pēc nejaušas tikšanās abi jaunieši iemīlas, tomēr dažu dienu laikā abu sapņi un cerības uz labāku nākotni sagrūst vienā vakarā. 

Filmas paralēles ar Šekspīra lugas tēmu palīdz pateikt būtiskākās lietas par jauniešu iekšējo pasauli, par sastapšanos ar naidu, ar pretmetiem, palīdz atklāt trauslās pirmās mīlestības brīdi. Pārceļot senseno, leģendāro mīlas stāstu uz mūsdienu Latviju, ne vienmēr mēs varam runāt tikai par pārmantotā sižeta gaišo, romantisko pusi. Dzīvojot šeit un tagad mūsu divvalodu vidē, mēs nereti saskaramies ar uzskatu, kas sakņojas mūsu ģimenēs, ka divu nacionalitāšu vai divu atšķirīgu ādas krāsu cilvēki nevar mīlēt, ka dažādi domājošiem savā starpā ir jākaro vai vismaz tā otra puse vīzdegunīgi jāpiecieš. Filmas veidotāji vēlas uzdot jautājumu - bet kā būtu, ja būtu citādi?

«Es ļoti vēlētos, lai mūsu filma Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem būtu atspēriena punkts raudzīties uz ieilgušajām nacionālajām problēmām no cita skatu punkta. Lai cilvēki negaidītu valdības viedokli par šo konfliktu atrisināšanu, bet sāktu paši ar sevi. Mūsu filma varētu kļūt par ļoti aktuālu un nepieciešamu Latvijai», saka režisors Māris Martinsons.

Režisors sapulcējis savā komandā galvenokārt jaunus, mērķtiecīgus jauniešus bez iepriekšējas kino pieredzes, kas kopā ar profesionāļiem radījuši lielisku aktieru ansambli.

Filmas garums: 82 min.
Vecuma ierobežojums 12+
Režisors: Māris Martinsons
Scenārija autors: Nils Sakss
Mūzikas autori: Māra Upmane-Holšteine, Andis Ansons
Tituldziesmas autori: Raimonds Pauls, Guntars Račs
Filmas aktieri: Germans Andrejevs, Laura Luīze Dzenīte, Gustavs Ķibilds, Maksims Busels, Aleksis Vilciņš u.c.
Producentu kompānija: Krukfilms

Filmas tapšanu atbalstījuši: Rīgas Tūrisma Attīstības birojs, Jūrmalas pilsētas dome sabiedrības integrācijas projektu līdzfinansēšanas konkursa ietvaros

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Kolka, izrāde, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com