Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kolkas katoļu dievnamam top jauna grīda 02.11.2016. plkst. 14.54

Noslēdzies Kolkas katoļu baznīcas grīdas seguma nomaiņas pirmais posms.

Arī šogad rudens atnācis ar rosīgiem darbiem Kolkas katoļu draudzē. Jau otro gadu, piedaloties Dundagas novada pašvaldības vietējo iniciatīvu projektu konkursā, draudze saņem pašvaldības finansiālu atbalstu baznīcas labiekārtošanas ieceru īstenošanai.

Pirms gada saposām baznīcas teritoriju un izveidojām dekoratīvus dzīvžoga apstādījumus, nu pienācis laiks ķerties pie baznīcas ēkas saglabāšanas darbiem — īstenots projekts Kolkas Jūras Zvaigznes Dievmātes Romas katoļu baznīcas grīdas seguma nomaiņa. I posms.

Projekta mērķis bija nomainīt Kolkas katoļu baznīcas bojāto dēļu grīdas segumu sakrālajai telpai un sakristejai (guļbūves kopējā platība ir 100 m²). Tā kā darbu kopējās izmaksas ir visai apjomīgas, nolēmām projektu dalīt divās kārtās. Pirmajā, nu jau īstenotajā, posmā demontēja veco koka grīdu, ieklāja hidroizolācijas un siltumizolācijas materiālu slāņus, lai aizsargātu ēku no turpmākas mitruma un aukstuma iekļuves, kā arī betona seguma kārtu. Otrajā kārtā, nākamā gada pavasarī, plānojam uz nostiprinātās betona pamatnes likt jaunu koka dēļu virskārtu, lai guļbūves ēka saglabātu savu interjeru.

Darbi sākās pēc tūrisma sezonas oktobra sākumā, ar brīvprātīgo palīgu līdzdalību vispirms atbrīvojot ēku no mēbelēm, sakrālajiem un interjera priekšmetiem. Tālāk demontēja veco dēļu grīdu. Atsedzot altāra paaugstinājuma daļu, atklājās gaužām bēdīgs skats — apakšā koks bija pavisam satrūdējis, pat kurināšanai nederīgs. Pēc gruvešu izvešanas varēja līdzināt un nostiprināt zemes slāni, kā arī ieklāt hidroplēvi un siltināšanas materiālus. Nobeigumā ar speciālistu palīdzību ieklājām betona kārtu, kas līdz pavasarim kalpos kā baznīcas pagaidu grīdas segums.

Draudzes vecākais Ivo Bordjugs, reizē arī galvenais projekta darbu veicējs, atzīst: «Lai skaisto, vēsturisko koka dievnamu saglabātu ilglaicīgi no ārējās vides ietekmes, grīdas pamatne kompleksi jānostiprina, jāizolē, lai nepiekļūtu mitrums, un jāsiltina. Jauna dēļu grīda nākamajā gadā būs projekta noslēdzošais posms un koptēla akcents. Lai arī pašlaik ierastās dēļu grīdas vietā paveras skats uz ne pārāk mājīgo betonu, svarīgākais ir tas, ka baznīcā pēc neilga pārtraukuma, kas radās remontdarbu dēļ, atkal var notikt dievkalpojumi».

Paldies pašvaldībai un ikvienam ziedotājam par atbalstu Kolkas katoļu baznīcas labiekārtošanas un atjaunošanas darbiem, draudzes locekļiem un brīvprātīgajiem palīgiem — par čaklo rosību, sagatavojot priekšdarbus un demontējot grīdu, kā arī SIA Negs par kvalitatīvo, rūpīgo darbu, ieklājot betonu!

Iveta Bordjuga

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Kolkas katoļu dievnamam top jauna grīda

Atslēgvārdi
līdzdalība, projekti
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com