Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kolkā apsekos meliorācijas sistēmas 06.04.2015. plkst. 10.00

10. IV Dundagas novada un Kolkas pārvaldes pārstāvji kopā ar Latvijas Universitātes ekspertu grupu dosies pētīt meliorācijas sistēmu darbības efektivitāti, lai noskaidrotu, kas jādara, lai intensīvu nokrišņu  un palu laikā novērstu plūdus.

LIFE+ projektā «Prioritāro mitrāju biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā» gan nav paredzēta izpēte ārpus Bažu purva rezervāta, tomēr, ņemot vērā pašvaldības pārstāvju norādes, eksperti, to skaitā hidroģeologs Oļģerts Aleksāns, kopā ar pašvaldības pārstāvjiem piekrituši apskatīt problemātiskās vietas un sniegt padomus meliorācijas sistēmu sakārtošanai, kas varētu mazināt plūdu risku un tādējādi nākotnē pasargāt iedzīvotājus un to īpašumus no applūšanas.

Tikmēr Slīteres nacionālā parkā, Bažu purvā, turpinās hidroloģiskā režīma izpēte, lai varētu izstrādāt tehnisko projektu un purva apsaimniekošanas plānu, kas ļautu saglabāt rezervāta režīma zonā esošo Bažu purvu un tajā sastopamo unikālo dabas daudzveidību.

Projektu «Prioritāro mitrāju biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā» īsteno Latvijas Universitāte un tās sadarbības partneri — SIA «RIDEMO», SIA «E-Būvvadība», Igaunijas dabas fonds (Eestimaa Looduse fond) un Dīpholcas purva apvienība (Bund Diepholzer Moorniederung), tādējādi saglabājot ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā nozīmīgos mitrāju biotopus. Projektu finansē Eiropas Komisijas LIFE+ programma un Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija.


Papildu ziņas par projektu pieejama www.mitraji.lv un www.facebook.com/ESPurvs.

 

Ieva Graudiņa-Šutko,
EK LIFE projekta «Prioritāro mitrāju biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā»

sabiedrisko attiecību koordinatore
Latvijas Universitāte
Kandavas iela 2, Rīga
LV-1083
E pasts: ievags@lu.lv

Mob. 26189652Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Kolka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com