Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Klausies, vecā jūra atkal dun! 13.03.2017. plkst. 10.38

Tā saucās talantu koncerts, kas 11. marta pievakarē notika Kolkas tautas namā. Atšķirīgs salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, bet atkal krāšņs, skanīgs, aizrautīgs, daudzveidīgs, ar izdomu piesātināts.

Šoreiz vienu no mūsu novada visvairāk gaidītajiem pasākumiem tā rīkotāji bija iecerējuši pirātiskās noskaņās. Trīs jūras braucēji, kuros skatītāji varēja nojaust Kristu Iesalnieku, Dzintru Tauniņu un Daci Tindenovsku, bija izskaloti Kolkasragā un, kā jau pirātiem piedien, centās sameklēt zeltu vai citas vērtslietas. Viņiem arī izdevās atrast dārgumu lādi, bet atklājās, ka tajā ir mantas, ko rūsa un kodes nemaitā — ilgas, sapņi, mīlestība... Jā, tieši par tādām tēmām dziedāja mūsu novada spožie talanti, saprotams, tāpat par jūru un drusku mazākiem ūdeņiem arī.

Bet kādi tad šoreiz jaunumi? Koncerts aiztraucās kā vienā elpas vilcienā, un te uzteicams ne vien vadītāju raitais vadības stils, bet arī tas, ka viss koncerts notika bez pārtraukuma. Nākamā būtiskā atšķirība — pēc koncerta šoreiz skatītāji nebalsoja, un jāpiekrīt rīkotāju teiktajam — visas dziesmas ir jaukas un priekšnesumi — no sirds, tāpēc lai skatītājam katram pašam paliek viņa simpātiju trijnieks, piecnieks vai divdesmitnieks, — tieši tik daudz muzikālo priekšnesumu izskanēja tautas nama pārpildītajā zālē. Neparasti un reizē ļoti iepriecinoši, ka redzējām un dzirdējām daudz dziedātāju, kas uzstājās pirmoreiz. Teju vai puse visu dalībnieku! Megija Majevska, māsas Līga un Rūta Feldentāles, Lelde Dēvita, Ervins Roderts kā solo māklsinieks... Kā spilgtus jaunatklājumus gribas minēt Kasparu Neimani, Didzi Otomeru un pavisam jauniņo Tīnu Paeglīti. Kaspars spēcīgi nodziedāja Rjumka vodki na stole, Didzis — Nākamā pietura — depo, bet Tīna — Hallelujah. Noklausoties šīs uzstāšanās, iedomājos, cik grūti būtu izšķirties par kādu balsojot, jo vēl taču iepriecināja brīnišķīgās balss īpašniece Laine Šmite, tāpēc noslēgumā teiktais, ka šoreiz balsošana izpaliks, radīja atvieglojumu. Un aplausi jau visai pārliecinoši atspoguļo skatītāju atbalstu savām simpātijām. Jāpiebilst gan, ka tie atskanēja teju vienlīdz stipri pēc visiem priekšnesumiem.

Ģimenisko spēku apliecināja Rodertu saime, dziedot ļoti atbilstošo Renāra Kaupera kompozīciju Mana dziesma, savukārt Ilzes Sojas izpildīto Neaizmirstamo skūpstu tiešām neaizmirstamu padarīja fantastiskais pavadošais trio — akordeoniste Inora Sproģe, vijolniece Kristīne Ralle un Dace Šmite pie klavierēm.

Šovs šī gada koncertā bija viens, un apvienības Aizbraucis jumts nosaukums jau ļauj nojaust, kā mūsu Kurzemītes dāmas interpretēja Raimonda Paula Fledermauša šūpuļdziesmu. Tāds dulls jampadracis. Tikai maza škrobe, ka pašā koncerta izskaņā, kad visus dalībniekus aicināja uz skatuves, apvienībai jumts bija atbraucis atpakaļ... Eh, kā derēja izturēt stiliņu līdz galam!

Esam jau pieraduši, ka daudzus pasākumus lieliski papildina Sensus mūsdienu deju grupa ar savu mūždien enerģisko Dainu Miķelsoni. Uzteicami ir tas, ka meitenes dejošanu papildina arī ar dziedāšanu.

Lai gan vairāki programmas numuri bija visai sarežģīti, nevienā brīdi nesaklausīju, ka dziedātājs nespētu ar savu izraudzīto dziesmu tikt galā. Paldies Inorai Sproģei par muzikālo priekšnesumu un visa koncerta sagatavošanu, paldies Aldim Pinkenam par tehnisko nodrošinājumu, Inesei Dāvidsonei par fotografēšanu un visiem dalībniekiem, īpaši jau debitantiem, par uzdrošināšanos. Nešaubos, ka mūsu novadnieku vidū ir vēl kādi plašākai publikai nezināmi talanti!

Bet noslēgumā visi nodziedājām Raimonda Paula Kurzemi. Interesanti, ka Jānis Peters jau pirms daudziem gadiem paredzējis mūsu novada izveidi, vienā dzejolī savijot kopā Dundagu un Kolku. Ja tā padomā — novada himna!

Alnis Auziņš

Ineses Dāvidsones un Alda Pinkena foto

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Pievienotās galerijas
Talantu koncertā «Klausies, vecā jūra atkal dun!» Kolkā

Atslēgvārdi
Kolka, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com