Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kino mēnesis 100 Latvijas novados 17.03.2015. plkst. 11.10

No 19. III līdz 25. IV vairāk nekā 100 Latvijas novados demonstrēs dokumentālo filmu «Laimes ekonomika». Filmu visā Latvijā izrādīs sociālajā kampaņā par atbildīgu pārtikas patēriņu «Beidz spēlēt pārtikas cirku!», un ieeja šajos seansos ir bez maksas. Kā viena no mērķauditorijas grupām uz seansiem  aicināti pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī ikviens interesents, kam rūp un interesē pasaulē, tai skaitā Latvijā, notiekošais saistībā ar globālo attīstību, vidi, ekonomiku un sabiedrību.

 

Seansi Dundagas novadā notiks

Kolkas Tautas namā, 23. III, plkst. 15.00.


 

Filma iezīmē mūsdienu globālās krīzes -— klimata pārmaiņas, terorismu, finanšu krahu, savijot tos ar ļoti personīgiem stāstiem par cilvēkiem, kuri jūtas depresīvi un tukšās patērētāju sabiedrības nomākti. Iemesls? Globālo korporāciju radīta pasaule, kurā pirmajā vietā vienmēr ir peļņa un patēriņa palielināšana, nevis cilvēks. «Vientuļi cilvēki nekad nav laimīgi, un globalizācija rada ļoti vientuļu planētu,» saka aktīviste un filmas autore Vanda Šiva (Vanda Shiva). Risinājums šai problēmai ir lokalizācija — atgriešanās pie kopienu sabiedrības, kurā cilvēki zina, kā klājas kaimiņam, un pārtiku iegādājas pie tuvumā dzīvojošā zemnieka, nevis lielveikalā. 

Noteiktās vietās Latvijā (Kurzemē tās būs Kandava, Ventspils, Rucava un Saldus) uz diskusiju par pārtikas ražošanas un patēriņa aktualitātēm pēc filmas noskatīšanās aicinās Latvijas Zemnieku federācija.

Kampaņu rīko biedrība «Latvijas Platforma attīstības sadarbībai» (LAPAS) kopā ar tās biedriem vides organizāciju «homo ecos:» un Latvijas Zemnieku federāciju. Informāciju par seansiem citos novados un visā valstī var meklēt mājas lapā kinopunkts.lv, sadaļā «Kur un kad».

Kampaņas «Beidz spēlēt pārtikas cirku!» laikā Latvijas iedzīvotāji tiks informēti par lokālās rīcības ietekmi uz globālo attīstību, vidi, ekonomiku un sabiedrību Latvijā un pasaulē, izmantojot atbildīga pārtikas patēriņa piemēru. «Atbildīgs pārtikas patēriņš — tā ir gudra un pārdomāta pārtikas izvēle. Kampaņā mēs skaidrosim, kāpēc būtiski izvēlēties veselīgu, sezonālu vietējo pārtiku, priekšroku dodot neapstrādātiem produktiem; samazināt gaļas patēriņu uzturā; iegādāties pārtiku tieši no zemniekiem, izvēloties ģimenes saimniecības; neizmest pārtiku atkritumos; atbalstīt godīgu tirdzniecību,» stāsta biedrības «homo ecos:» vadītāja Santa Krastiņa.

Pārtikas patēriņš ir cieši saistīts ar individuālās rīcība ietekmi uz globālo attīstību, veidojot saikni starp cilvēkiem dažādās valstīs. «Globalizētajā pasaulē mēs visi esam saistīti. Pat ja mēs to nesaredzam ik uz soļa, saikne pastāv. Mēs pērkam apģērbu, kas ražots Bangladešā, ēdam banānus no Kostarikas un dzeram Etiopijā audzētu kafiju, bet cik bieži mēs uzdodam jautājumu, kā tas viss radies un nonācis pie mums?» papildina LAPAS vadītāja Inese Vaivare.

Savukārt no 19. III līdz maija beigām Latvijas lielākajās pilsētās — Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Valmierā, Rezeknē un Daugavpilī — varēs apskatīt «National Geographic» ceļojošo fotoizstādi, kurā atspoguļota pārtikas produktu audzēšana jaunattīstības valstīs.

Plašāka informācija par kampaņu atrodama biedrības «homo ecos:» interneta mājas lapā www.homoecos.lv.

 Kampaņa norisinās projektā «Glokalizācija — vietējā atslēga globālai attīstībai. Eiropas gads attīstībai 2015 un ES Prezidentūras projekts Latvijas ES Prezidentūrai 2015». Projektu 90% apmērā finansē Eiropas Savienība, to īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar trim biedru organizācijām — «homo ecos:», Latvijas Zemnieku federāciju un Latvijas Lauku forumu. Projektā paredzēta virkne pasākumu, lai vairotu iedzīvotāju izpratni par attīstības sadarbības jautājumiem un jo īpaši par individuālās rīcības ietekmi uz globāliem procesiem. Vairāk informācijas — www.lapas.lv.

Projekta īstenotājs: LAPAS. Projektu līdzfinansē: Eiropas Komisija, LR Ārlietu ministrija, Sabiedrības integrācijas fonds un Latvijas Vides aizsardzības fonds. Projekta aktivitāšu ieviesēji: «homo ecos:», Latvijas Zemnieku federācija, Latvijas Lauku forums.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com