Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ķikanā un Pitragupē zivīm ceļš ir brīvs! 12.08.2015. plkst. 10.54

Lai veicinātu lašveidīgo zivju — taimiņu (Salmo trutta), strauta foreļu (Salmo trutta fario) — un upes nēģa (Lampetra fluviatilis) dabisko atražošanos, Dabas aizsardzības pārvalde šovasar Slīteres nacionālajā parkā Ķikana upē un Pitragupē attīrījusi zivju migrācijas ceļu no iekritušiem kokiem un sanesumiem, kā arī ierīkojusi mākslīgo nārsta vietu dabas liegumā «Raķupes ieleja».

Lai uzlabotu aizsargājamo sugu nārsta vietas un palielinātu to skaitu, pavisam attīrīti 4 km Ķikana upes un Pitragupes no upē iekritušiem kokiem, zariem un to sanesumiem, no bebru dambjiem, to paliekām un nārsta vietas tīrītas no dažādiem sanesumiem un zariem.

Savukārt Raķupē ierīkota mākslīgā nārsta vieta, jo pašlaik Raķupes straujtecēs nārstojošu sugu zivīm piemērotas nārsta vietas galvenokārt atrodas tiltu tuvumā, kur piebērta grants. Ierīkojot Raķupē mākslīgo nārsta vietu, upes posmā iebērtas  80 t rupjas grants oļu, tādējādi izveidojot straujāk tekošu posmu ar akmeņainu gultni, kas būs piemērots straujtecēs nārstojošu sugu nārstam un mazuļu attīstībai.

Jāpiebilst, ka minētās upes ir tipiskas taimiņu, strauta foreļu un upes nēģa upes.

Darbi darīti Zivju fonda finansēto projektos «Zivju migrācijas ceļu attīrīšana Slīteres nacionālajā parkā» un «Nārsta vietas ierīkošana».

Inese Pabērza,
Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas speciāliste


Zivju fonda logotips

Dabas aizsardzības pārvaldes logotips

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
daba, SNP
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com