Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kas jāņem vērā, izvēloties vasaras nometni bērnam 27.05.2015. plkst. 09.54

Sākoties vasarai, vecāki sūta bērnus uz vasaras nometnēm, kas paredzētas saturīgai, lietderīgai brīvā laika pavadīšanai un bērna vispusīgai attīstībai. Izvēloties nometni, jāņem vērā ne tikai nometnes programma, bet arī citi kritēriji, piemēram, higiēnas prasību ievērošana, drošības pasākumi nometnē un citi rādītāji.

Valsts izglītības satura centra interneta lapas www.nometnes.gov.lv sadaļā Nometņu karte var iepazīties ar 2015. gadā oficiāli reģistrētājām bērnu nometnēm. Tur ikviens var pārliecināties, vai izvēlētā nometne būs droša: vai tā atbilst visām obligātajām prasībām un ir saņēmusi nepieciešamos saskaņojumus no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Pārtikas un veterinārā dienesta un Veselības inspekcijas.

Oficiāli reģistrēto nometņu atbilstību higiēnas prasībām novērtē Veselības inspekcija, bet arī vecāki paši pirms līguma slēgšanas ar nometnes vadību var papildus pārliecināties par nometnes atbilstību: iepazīties ar apkārtni, pievēršot pastiprinātu uzmanību telpu, īpaši sanitāro telpu, tīrībai, kārtībai un to nodrošinājumam (ierīces darbojas, ir tualetes papīrs), pārliecināties, ka ir iespēja nomazgāt rokas pirms ēdienreizes un pēc tualetes apmeklējuma (ierīces darbojas, ir ziepes, roku susināšanas līdzekļi), noskaidrot, vai rotaļu laukumā un sporta zonā esošās ierīces nav bojātas un ir labi nostiprinātas, vai tuvumā esošās ūdenstilpes ir norobežotas.

Iesakām vecākiem arī noskaidrot, kā vajadzības gadījumā nometnē sniegs pirmo palīdzību un vai bērniem redzamā vietā ir izvietota informācija par operatīvo dienestu izsaukšanas iespēju. Jāatceras, ka ne ātrāk kā 10 darba dienas pirms došanās uz nometni  vecākiem pie ģimenes ārsta vai pediatra ir jāizņem izziņa par bērna veselības stāvokli.

 

Agnese Gusarova,
Veselības inspekcijas Komunikācijas nodaļas vadītāja
tālrunis: 28342858,
e-pasts: agnese.gusarova@vi.gov.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com