Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kapsula iemūrēta! 17.09.2015. plkst. 16.14

Augusta «Dundadzniekā» rakstījām par Dundagas parka aizsargjoslā uzsākto a/s «Latvijas valsts meži» («LVM») biroja būvi. 16. IX ēkas pamatos svinīgi iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Pirms šis nozīmīgais brīdis bija pienācis, a/s «LVM» Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs aicināja svinīgās uzrunas teikt SIA «Selva Būve» valdes priekšsēdētājam Rolandam Orlovskim, Dundagas novada domes priekšsēdētājam Gunāram Laicānam un a/s «LVM» Ziemeļkurzemes reģiona vadītājam Aldim Feltam. R. Orlovskis  sacīja, ka jebkura būvnieka sapnis ir būvēt interesantu un sarežģītu ēku, un izteica cerību, ka tā būs tikpat pamatīga kā pils un parks. G. Laicāns, nosaucot novada atslēgas vārdus, kā trešo minēja mežus — 73% no mūsu novada teritorijas noklāj šis zaļais zelts. «Mēs šeit rakstām vēsturi,» viņš uzsvēra. Savukārt A. Felts savu uzrunu sāka ar vārdiem: «Mēs šo ēku bijām pelnījuši jau sen». Viņš atzina, ka tā radījusi vispirms vilšanos, bet patīkamu, jo «pārliecinājāmies, ka Latvijā iespējami arī godīgi, saprotami un realizējami iepirkumi». Par to A. Felts izteica atzinību a/s «LVM» komandai, kas strādājusi pie šī iepirkuma. Viņš pateicās arī celtnieku saimei, 16 pretendentiem, kas piedalījās iepirkumā. «Izvēle būvēt šeit ēku apliecina, ka a/s «LVM» ir nozīmīgas ne tikai globālās vērtības, bet arī lokālās. Esmu pārliecināts, ka tie, kas pie mums strādās, un klienti un sadarbības partneri, kas nāks, stiprinās savu reģionālo piederību un palīdzēs mūsu lielo un mazo mērķu īstenošanā. Ticu, ka a/s «LVM» cels savu reputāciju sabiedrības acīs un mainīs tās attieksmi pret mums uz labo pusi», sacīja A. Felts.

Vēstījumu nākamajām paaudzēm nolasīt bija uzticēts a/s «LVM» Nekustamo īpašumu vadītājam Valdim Kalnam. «Ir 2015. gada septembris, vēsturisks mirklis a/s «LVM» šobrīd vēl topošajam klientu centram Dundagā, kura pamatos iemūrējam šo vēstījumu nākotnei» — tā sākas vēstījums. Tajā pieminēts fakts, ka, 21. gadsimta sākumā strauji attīstoties jaunām tehnoloģijām koksnes izmantošanā un apstrādē, koks veiksmīgi konkurē ar citiem materiāliem un to ārvalstīs jau izmanto dažādām būvēm un arhitekti runā par koksnes debesskrāpjiem nākotnē. «Mēs, a/s «LVM» ļaudis, esam lepni būt šīs eko kustības priekšgalā Latvijā, izmantojot koku gan Rīgas biroja, gan īpaši šeit, Dundagas jaunajā topošajā klientu apkalpošanas centrā. Latvijā netrūkst speciālistu, kuri labi pārzina mūsdienīgās koka būves pamatprincipus un zina, kā izcelt koksnes labākās īpašības. Tāpēc šo ēku projektēja SIA «5. iela», bet būvdarbi uzticēti pieredzējušam Latvijas būvniecības uzņēmumam SIA «Selva Būve». A/s «LVM» klientu apkalpošanas centram vēlam ilgu un videi draudzīgu mūžu. Lai ēka dāvā siltumu, radošu un rosīgu gaisotni darbam!» noslēdzās vēstījums.

Pēc tā nolasīšanas vēstījumu parakstīja G. Laicāns, R. Orlovskis, A. Felts, galvenā arhitekte Ija Rudzīte un būvdarbu vadītājs no a/s «LVM» puses Uģis Perševics. V. Kalns to ielika kapsulā, bet T. Kotovičs pievienoja a/s «LVM» visbiežāk atjaunojamo koku — priežu, egļu, ošu, melnalkšņu, liepu, kļavu un bērzu — sēklas. R. Orlovskis kapsulu aizskrūvēja un nodeva saviem darbiniekiem, kas to piestiprināja pie ēkas pamatiem. Pēc tam visi, kas vēlējās, rindas kārtībā vilka rokās darba cimdus un kapsulai uzmeta pa vairākām ķellēm javu. Kad tas bija izdarīts, darbu pie iemūrēšanas pabeidza betona maisītāja auto un kāds SIA «Selva Būve» darbinieks.

Nozīmīgo pasākumu dalībnieki nosvinēja, cienājoties ar gardu brieža gaļas zupu, ko šķīvjos smēla a/s «LVM» darbinieki Jānis Zingniks un Normunds Paegleskalns, kafiju un kārumiem, kā arī pavadot laiku sarunās. Vismaz daži a/s «LVM» darbinieki jau sapņoja par to, kurā jaunās ēkas kabinetā viņi pēc vairākiem mēnešiem sēdēs un strādās...

Diānas Siliņas teksts, Gunta Kārklevalka foto   

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Piemiņas kapsulas iemūrēšana a/s «Latvijas valsts meži» jaunās ēkas pamatos

Atslēgvārdi
uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com