Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kafija ar politiķiem 04.03.2014. plkst. 11.02

21. II šāds pasākums mūsu novadā notika jau otrreiz. Pirmoreiz to iepazinām iepriekšējā mācību gadā — pērn aprīļa nogalē, kad jaunieši un domes deputāti pulcējās domes ēkā — «Līkajā muižā». Šoreiz politiķi gāja ciemos uz vidusskolu — vispirms uz «Mazo skolu», pēc tam uz «Lielo». Savstarpēja tuvināšanās, otras puses vajadzību izzināšana, aizspriedumu laušana — tā varētu raksturot šādas tikšanās. Vispirms par norisi «Mazajā skolā».

Tikšanos skolas zālē sāka deputāts Aldons Zumbergs, vienkārši, interesanti un bērniem saprotami pastāstot par mūsu kopīgo vēsturi, par barona laikiem, pirmo skolu, aicinot bērnus to arī nosaukt, un par deputātu darbu — lemšanu par visam pagastam, tagad novadam, svarīgiem jautājumiem.

Tikmēr bija ieradies arī novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns, kas atcerējās savu bērnību: audzis 11 bērnu ģimenē, un tēvs esot visiem piekodinājis: tikai nemaisieties politikā! Gunārs vienīgais no kuplās saimes to nav ņēmis vērā. Tālāk priekšsēdētājs īsi raksturoja novada saimniecisko dzīvi, aplūkoja ceļu jautājumu, pieminēja Balto skolu, kam jau 140 gadu uz muguras, un bilda, ka tauta vēro deputātu darbu, lai spriestu, vai turpmāk par viņiem balsot vai ne. Deputāte Smaida Šnikvalde skaidroja, kā kļūt par deputātu: pilngadību sasnieguši cilvēki sapulcējas domubiedru grupā, izveido sarakstu, un novada iedzīvotāji par viņu programmu balso. Ja nobalso pietiekams iedzīvotāju skaits, tad kāds no kandidātiem kļūst par deputātu. Gunta Abaja salīdzināja valsti un pašvaldību un stāstīja, ka abas izdod savus likumus, pašvaldības gadījumā tie ir saistošie noteikumi, piemēram, kā uzvesties uz ielas, ko darīt ar atkritumiem, kā palīdzēt trūkumā nonākušām ģimenēm.

Tad pieaugušie aicināja bērnus — vaicājiet! Un jautājumi sāka birt kā no pārpilnības raga: nopietni, nenopietni, pārsteidzoši.  Lūk, daļa no tiem.

Vai Dundagā nevarētu uzcelt picēriju? Vai pie katlu mājas būs gājēju pāreja? Vai nokrāsos «Mazās skolas» fasādi? Cik Dundagā ir iedzīvotāju? Vai uzbūvēs BMX trasi? Vai atjaunos futbola laukumu pie «Mazās skolas»? Vai nevar nodibināt amatnieku pulciņu? Vai nevar uzbūvēt akvaparku? Kāpēc Dundagā nav luksoforu? Vai nevar izveidot makšķernieku pulciņu un ierādīt vietu, kur makšķerēt? Kāpēc Dundagā nav zoodārza (uz to deputāte Gunta atbildēja, ka ir vesels brīvdabas zoodārzs — Slīteres nacionālais parks)? Vai ceturtklasniekiem arī būs brīvpusdienas? Kāpēc vairs nav mazbānīša? Vai nākamajā mācību gadā būs mācību līdzekļi par brīvu? Kāpēc autobuss, kas brauc Nevejas, bērnus pieved pie skolas ēkas, bet no Vīdales ne? Kāpēc nesapoš Buļļkalnu? Vai nākamgad katram skolēnam būs planšetdators? Kāpēc Dundagā nav bērnu nometnes? Vai Dundagas estrāde ir pabeigta? Kāpēc pie mums nav šokolādes fabrikas?

Bija arī skolotāju ierosinājumi, piemēram, būtu labi izveidot rotaļu laukumu pie «Mazās skolas». Ja šo rindiņu autoram būtu teikšana, es piešķirtu īpašu balviņu Tīnai Aukmanei par viņas bērnišķi nopietno jautājumu: Vai nevarētu būt saldējuma mašīna, kas braukā apkārt, pamana bērnus un piedāvā viņiem saldējumu?

Ko varēja, to pieaugušie uzreiz skaidroja, kaut ko solīja pārdomāt, bet dažus jautājumus novada vadītājs pat teicās pāradresēt izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei, kad viņa 6. III apmeklēs mūsu novadu.

Vai politiķi «Mazajā skolā» dzēra kafiju, to neredzēju, bet tikšanās bija vērtīga.

Alnis Auziņš

Vairāk «Dundadzniekā»

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola, politika
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com