Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kā šobrīd maksāt nekustamā īpašuma nodokli 16.04.2020. plkst. 16.39

Saskaņā ar likumu «Par nekustamā īpašuma nodokli», nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) jāmaksā vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī, vai kā lēmusi pašvaldība saistībā ar likuma «Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību» 4.pantā paredzēto tiesību pašvaldībām 2020. gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā «Par nekustamā īpašuma nodokli» noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku šajā gadā.

Dundagas novada dome 26. marta sēdē nolēma pārcelt 2020. gada nekustamā īpašuma nodokļa samaksas pirmo termiņu visiem nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem no 31. marta uz 15. maiju.

Ko tas nozīmē?

Katram nodokļa maksātājam tiek dota iespēja pirmā ceturkšņa nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu, kura samaksas termiņš ir 31.marts, samaksāt vēlāk, t.i., līdz 15. maijam.

Tātad, līdz 15. maijam ir jāveic divu ceturkšņu nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi. Nekustamā īpašuma nodoklis nav atcelts, bet tiek pārcelts tā samaksas termiņš.

Ja līdz 15. maijam netiek samaksāta abu pirmo ceturkšņu nodokļa summa, tad, sākot ar 16. maiju, sāk rēķināt nokavējuma naudu, kas ir 0,05% no nesamaksātās summas par katru dienu.

Piemēram, ja ir aprēķināts nodoklis:

5,00 eiro līdz 31.03.2020.

5,00 eiro līdz 15.05.2020.

5,00 eiro līdz 15.08.2020.

5,00 eiro līdz 15.11.2020.

Tātad līdz 15.maijam ir jāsamaksā 10 eiro liels nodoklis. Ja to neizdara, pēc 15.maijam tiek aprēķināta nokavējuma nauda —  0,05% dienā no nesamaksātās 10 eiro summas.

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju klientu apkalpošanas centri un kases ir slēgti, nav iespējams norēķināties skaidrā naudā. Nomaksāt NĪN var ar bezskaidras naudas norēķiniem bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

Maksājot internetbankā, ir būtiski pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par nodokļa nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Aicinām nekustamā īpašuma nodokli samaksāt laikus, lai izvairītos no kavējuma naudas aprēķināšanas!

Dundagas novada pašvaldība pateicas visiem nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem, kuri godprātīgi un laikus veic nodokļa maksājumus, un saprot valstī noteiktās ārkārtējās situācijas radītos noteikumus.

Daiga Muceniece,
nekustamā īpašuma nodokļa administratore

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
nodokļi, nauda
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com