Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kā biedrībai «Visvīdale» veicas ar LEADER projekta īstenošanu 23.04.2018. plkst. 14.12

Projekta «Mūsdienīgās ārtelpas veidošanas mācības Vīdales saietu namā» realizāciju biedrība uzsāka 2017. gada 27. novembrī. Apmācību ciklā paredzētas desmit mācību nodarbības. Šobrīd mums ir notikušas astoņas, kurās apguvām teoriju, kā arī darījām praktiskus darbus zemes virsmas reljefa veidošanā. Pārdomāti un interesanti šīs nodarbības mums pasniedza ainavu arhitekte Ilze Iesalniece-Brukinga.

Mēs apguvām kompozīcijas veidošanas likumsakarības ārtelpā. Saistoša tēma bija par parku un dārzu izveidošanas un kopšanas vēsturi.

Nodarbībās izpētījām esošo situāciju, uzmērījām teritoriju, veicām fotofiksāciju, inventarizējām kokus, analizējām gājēju un transporta kustību, kā arī  noēnojumu, telpiskumu un skatu virzienus.

Astotajā nodarbībā sadalījāmies trīs grupās. Nodarbību dalībniekiem bija atļauts pasapņot un uzlikt uz papīra kā skolas dārzs varētu izskatīties pēc desmit, divdesmit gadiem. Ideju netrūka, ceram, ka kāda no tām piepildīsies.

No dažādiem variantiem izkristalizējās gala variants — veidot skolas dārzu kā ainavu parku. Saglabāt ceriņu apstādījumus, jo tā ir skolas vēsture. Šie apstādījumi ir vismaz 50 gadus veci, tādēļ tie pakāpeniski jāatjauno. Kopīgi izlēmām, kurā vietā atradīsies dekoratīvo augu dobe un izstrādājām dekoratīvo apstādījumu dobes detaļzīmējumu.

Divas pēdējās nodarbības būs praktiskas, kurās mēs ierīkosim dekoratīvos stādījumus. To paredzēts darīt maijā.

Pavisam apmācībās piedalījās 22 dalībnieki, no kuriem 16 ir biedrības «Visvīdale» biedri. Mācībās piedalījās ne tikai vīdalnieki, bet arī dundadznieki. Īpašs paldies jāsaka Dundagas kokaudzētavas meitenēm, kuras palīdzēja ar profesionālu padomu dekoratīvo augu izvēlē dobes izveidei.

Arī lauku iedzīvotājs arvien lielāku uzmanību pievērš sava dārza ainavas sakārtošanai, tādēļ ir vajadzīgas zināšanas gan teorijā, gan praksē. Nodarbību dalībnieki šīs zināšanas apguva, bet pats galvenais — būs sakopts Vīdales saietu nama dārzs.

Janīna Grīnvalde,
biedrības «Visvīdale» grāmatvede

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
sabiedrība, projekti
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com