Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Justies uz skatuves nevis kā skolniekiem, bet kā māksliniekiem! 09.03.2018. plkst. 13.57

7. martā Saldus mūzikas skolā notika XIII Starptautiskais Kurzemes un Žemaitijas reģiona mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu konkurss.

Dundagas Mākslas un mūzikas skolu pārstāvēja Sitaminstrumentu spēles audzēkņi Edgars Šmēdiņš un Roberts Ludeviks ( I grupa), Arnolds Bergmans (II grupa) un Kristers Kuģenieks (III grupa). Konkursam gatavojās arī Ralfs Kučinskis, taču katrā grupā no skolas drīkstēja piedalīties tikai divi audzēkņi un skolotājs Gundars Lintiņš  dalībai I grupā izvirzīja Edgaru un Robertu. Ralfam visas iespējas sevi pierādīt nākošajā mācību gadā.

Konkursam audzēkņi gatavoja katrs divus dažāda rakstura skaņdarbus, kas bija jāatskaņo no galvas. Katrai grupai skaņdarbi bija ar atšķirīgu grūtības pakāpi. Skolotājs Gundars Lintiņš, kuru arī uzaicināja piedalīties konkursa žūrijā, mūsu audzēkņu repertuāra izvēli komentēja kā «klasi augstāku», jo skaņdarbu sarežģītība Edgaram un Robertam, kas piedalījās jaunākajā grupā, atbilst vismaz vidējās grupas līmenim, Kristera skaņdarbs atbilda mūzikas vidusskolas repertuāram.

Skaņdarbu apguves procesā piedalījās koncertmeistars Valdis Tensons, kurš gan Dundagā, gan Jelgavas Mūzikas vidusskolā kopā ar skolotāju Gundaru Lintiņu strādāja un gatavoja mūsu audzēkņus konkursam.

Gandarījums, prieks un lepnums, ka ieguldītais darbs nesis augstus rezultātus — Edgaram Šmēdiņam I vieta (27,1 punkts), Robertam Ludevikam II vieta (25,9 punkti). Patiess prieks par Arnolda Bergmana sniegumu: II vieta (25,4 punkti), ņemot vērā to, ka Arnoldam šī ir pirmā konkursa pieredze.

Vispieredzējušākais konkursants no mūsu audzēkņiem, Kristers Kuģenieks,  ieguva I vietu ar 28,1 punktu no 30 iespējamajiem!

Kristers šogad jau paspējis saņemt diplomu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notikušajā XXIII Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā, kurā piedalījās 173 jaunie mūziķi no 55 skolām. Diploms deva Kristeram iespēju piedalīties laureātu apbalvošanas pasākumā un uzstāties konkursa laureātu koncertā «Bravo, bravissimo» 24. februārī Latvijas Universitātes Lielajā aulā! Piedalīties koncertā kopā ar Latvijas Universitātes pūtēju orķestri, solistiem — konkursa uzvarētājiem un diriģentu Jāni Puriņu, tas ir liels gods.

Saldus konkursā Kristers saņēma vislielāko publikas atsaucību un aiz sevis atstāja savu pastāvīgo konkurentu no Talsu mūzikas skolas.

Citu mūzikas skolu audzēkņu vecāki un skolotāji novērtēja Gundara Lintiņa  īpašo profesionālo pieeju mūsu audzēkņu sagatavošanā. Skolotājs saņēma atzinīgus vārdus par  puišu skatuvisko brīvību, muzikalitāti un profesionālo sniegumu, spēju justies uz skatuves nevis  kā skolniekiem, bet māksliniekiem. Saņēmām uzaicinājumu no Lietuvas kolēģiem uz līdzīgu konkursu nākošajā mācību gadā Šauļu mūzikas skolā.

Konkursu pieredze, ieguldītais pedagogu, audzēkņu un vecāku kopdarbs, kā arī  motivācija uz sasniegumiem, ir realizējusies ar augstiem sasniegumiem — esam godam nesuši skolas un Dundagas novada vārdu!

Linda Celma,
Dundagas Mākslas un mūzikas skolas direktores pienākumu izpildītāja

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
skola, mūzika
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com