Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jauno mākslinieku un mūziķu panākumi 11.04.2014. plkst. 10.50

Esam labākie valstī!

Dundagas Mākslas un mūzikas skolas (DMMS) audzēkņi Kristīne Emerberga un Kristers Burnevics (skolotājas Sandra Dadze un Dace Čodera) Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu Valsts konkursā jaunākajā grupā ieguvuši 1. vietu!

Konkurss norisinājās 17. III Saldus Mākslas skolā, to rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar izglītības iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, un tā tēma bija  «Es. Telpa. Vide». Konkursa mērķi: attīstīt daudzveidīgas audzēkņu zināšanas un prasmes par telpu, vidi un arhitektūru, radoši lietot mācībās iegūtās zināšanas un prasmes jaunā situācijā, kā arī apzināt profesionālās ievirzes izglītības sistēmas tālākās attīstības vajadzības un iespējas, sekmējot starpdisciplināru tēmu apguvi radošā mācību procesā.

No Dundagas Mākslas un mūzikas skolas konkursa II kārtai bija izvirzīti: jaunākajā grupā (8–12 gadi) Kristīne Emerberga un Kristers Burnevics, vecākajā grupā (13–16 gadi) — Māra Elīza Sila un Helēna Emerberga. Konkursa dalībnieki no 91 Latvijas Mākslas skolas, strādājot pāros, projektēja mājokļus dažādiem iemītniekiem un īstenoja tos materiālā. No 1. IV Saldus Mākslas skolā atvērta Valsts konkursa darbu izstāde, kurā aplūkojami 172 konkursā tapuši audzēkņu darbi.

Jaunākajai grupai bija uzdevums projektēt mājokli izlozētam iemītniekam— jāiztēlojas, kādas telpas vajadzētu ērtai iemītnieka dzīvei, atbilstu tā raksturam, un uz putu kartona pamatnes jābūvē mājoklis iemītniekam no pieejamiem materiāliem un arī jāpievieno mājokļa apraksts. Kristīne un Kristers izlozēja darba vietu, materiālus un  iemītnieku — iedomīgo dzēšgumiju, kurai deva vārdu Čārlijs, norādot hobijus — šļūkt un griezties. Žūrijas komisijas vērtējums par Kristīnes un Kristera veikumu: «izcili». Tādu vērtējumu visā Latvijā saņēma tikai mūsējie!

Vecākajai grupai konkursa uzdevums bija ļoti apjomīgs un sarežģīts — projektēt mājokli savam iedomātam draugam. Bija jāiztēlojas viņa personība un jābūvē mājoklis ar mēbelēm, vietu mācībām, miegam un citām papildu zonām, kas atbilstu drauga raksturam un hobijiem, izmantojot pieejamos materiālus — putu kartonu un kartonu.

Lai sagatavotos konkursam, skolotājas Sandra un Dace ir ieguldījušas milzīgu darbu, tādēļ atbilstošs ir arī prieks un gandarījums par nozīmīgajiem panākumiem!

«Solfedžo spēlē» 2. vieta!

3. IV  Ventspils reģiona mūzikas skolu 5.–8. klašu konkursā «Solfedžo spēle» Ventspilī DMMS mūzikas nodaļas audzēkņi Terēze Lepere, Rūdolfs Kristaps Bražis, Krista Ludevika, Anna Anete Savicka, Loreta Bergmane un Kristīne Ralle (skolotāja Inga Šmēdiņa) ieguva 2. vietu.

 Šis konkurss ir komandu sacensības divās daļās, proti, katra skola piedalās ar 6 cilvēkiem. Vispirms komandas uzstājas ar sagatavotu mājas darbu, muzikālu sveicienu, kurā obligāti jāizmanto kāds solfedžo vai mūzikas teorijas elements. Pēc tam seko solfedžo spēles daļa, ko veido dažādi praktiski uzdevumi.

Apsveicam visus mūsu laureātus un skolotājas!

Linda Celma, DMMS direktores vietniece mācību darbā

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
māksla, mūzika, skola, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com