Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jauni veselības nozares e-pakalpojumi 15.02.2017. plkst. 15.52

No februāra papildus valsts e-veselības portālam www.eveseliba.gov.lv arī valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv iedzīvotajiem ir pieejams daudzveidīgs veselības nozares e‑pakalpojumu klāsts, kas ļauj ātri un ērti noskaidrot ar savu veselību saistītu informāciju.

Iedzīvotājiem ir pieejami trīspadsmit dažādi e-pakalpojumi. Piemēram, e-pakalpojumā «Manas e-receptes» ikviens var apskatīt informāciju par visām savām e-veselības sistēmā pieejamajām e-receptēm. Savukārt e-pakalpojums «Mani vizuālās diagnostikas dati» ļauj apskatīt savus vizuālās diagnostikas izmeklējumu attēlus un slēdzienus, kas ir ievadīti e-veselības sistēmā, piemēram, rentgena, datortomogrāfijas, magnētiskās rezonanses u. c. izmeklējumus.

Jāatzīmē, ka e-pakalpojumos iedzīvotājiem ir pieejami tie dati, ko e-veselības sistēmā ārstniecības iestādes brīvprātīgi ievadījušas kopš 2016. gada septembra. Visus vēsturiskos datus (agrākos izmeklējumus, izrakstītās receptes u.c.) sistēma neatspoguļo. Tāpēc vairākos e-pakalpojumos informācija būs pieejama tikai ar laiku, ārstniecības iestādēm arvien aktīvāk darbojoties e-veselības sistēmā un pakāpeniski ievadot tajā pacientu medicīnisko informāciju.

Llīdz 1. VII ārsti var brīvprātīgi norādīt e-veselības sistēmā pacientu medicīnas pamatdatus (alerģiju, aktuālo diagnožu, medicīnas ierīču u.c.), taču pēc tam tas būs jādara obligāti.

Lai izmantotu e-pakalpojumus, jāautorizējas kādā no portāliem ar drošas piekļuves līdzekļiem — internetbankas piekļuves datiem, e-parakstu vai personas apliecību (eID). E-pakalpojumu informācija ir apskatāma arī par nepilngadīgajiem bērniem un aizbildnībā esošām personām.

Kopumā pašlaik tiek piedāvāti trīspadsmit dažādi e-pakalpojumi: Manas e-receptes, Saņemtās darbnespējas lapas, Pacienta medicīnas pamatdati, Pacienta saņemto medicīnas pakalpojumu rezultāti, Kas skatījies manus medicīnas datus, Saņemtie nosūtījumi u.c. Ar visiem e-pakalpojumiem un informāciju par to sniegtajām iespējām var iepazīties e-veselības portāla www.eveseliba.gov.lv sadaļā E-pakalpojumi un Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārraudzītajā valsts pārvaldes pakalpojumu portāla www.latvija.lv sadaļā E-pakalpojumi.

Līdz februāra beigām iedzīvotājiem kļūs pieejami vēl trīs e-pakalpojumi: «Reģistrēties pie ģimenes ārsta», «Saņemt e-konsultāciju no ģimenes ārsta» un «Pieteikt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK)».

Agnese Jasenoviča,
Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com