Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jaunas īsfilmas par Latvijas nacionālajiem parkiem 11.03.2014. plkst. 17.01

Dabas aizsardzības pārvalde ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumam īstenojusi projektu, kurā tapušas piecas īsfilmas par Latvijas nacionālajiem parkiem un citām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām. Visas īsfilmas iepazīstina ar nacionālajos parkos un citviet Latvijā sastopamajām dabas vērtībām no parka apmeklētāju redzes viedokļa. Visas filmas ieskaņotas latviešu un angļu valodā.

Filmu vizītkaršu kolāža
Filmu vizītkaršu kolāža
Īsfilmas par Latvijas nacionālajiem parkiem
M. Grandāne

Aptuveni 15 minūšu garās filmas stāsta par Ķemeru, Gaujas, Slīteres un Rāznas nacionālajos parkos sastopamajām dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām, to raksturīgajām ainavām un tūrisma iespējām parkos. Katrā no filmām kā galvenie varoņi darbojas jauni cilvēki, kas ekskursijas laikā sastopas ar parkā dzīvojošajiem iedzīvotājiem, vides inspektoriem, dažādu muzeju darbiniekiem, kā arī dodas apmeklēt nacionālo parku dabas izglītības centrus un populārākos dabas tūrisma objektus. Savukārt filma par Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām sniedz ieskatu Latvijas daudzveidīgajā dabā un dabas aizsardzības vēstures attīstībā.

Uzņemtās filmas ir sava veida nacionālo parku vizītkartes, kas gan ārvalstu tūristus, gan mūsu pašu cilvēkus iepazīstina ar Latvijas dabu, kultūru un iedzīvotājiem un saistošā veidā atspoguļo aizsargājamo dabas teritoriju nozīmīgumu, kā arī to sniegtos ieguvumus cilvēkam.

Filmas veidojusi kompānija «ELM Media», kas specializējusies tieši dabas filmu uzņemšanā. «ELM Media» arhīvā atrodamas arīdzan citas filmas par Latvijas dabu, piemēram, filmu cikls «Pieci stāsti par dabu», filma par Engures ezera dabas vērtībām un filma «Purvu noslēpumi».

Filmas apskatāmas gan Dabas aizsardzības pārvaldes, gan Vimeo interneta vietnēs.

Filmas ir izmantojamas nekomerciāliem mērķiem, cilvēku izglītošanas nolūkos.

Visu preses paziņojumu lasiet Dabas aizsardzības pārvaldes interneta lapā.


Slīteres nacionālais parks, ELM MEDIA, Vimeo.


Rita Jakovļeva
Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

  

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
SNP, daba, filma
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com