Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jauna dabas tūrisma mobilā aplikācija 21.08.2015. plkst. 08.33

Dabas aizsardzības pārvalde izstrādājusi mobilo aplikāciju «Dabas tūrisms», kas viedtālruņu un planšetdatoru lietotājiem būtiski atvieglos atrast dabā apskates objektus, kā arī sniegs detalizētu informāciju par objektu pieejamību un citiem tūrisma pakalpojumiem.

Lietotne ir pieejama četrās valodās — latviešu, lietuviešu, krievu un angļu —, kas ļauj arī mūsu viesiem brīvi iegūt informāciju par dabas tūrismu Latvijā. Tajā ietverta informācija par dabas takām, velo maršrutiem, kā arī laivošanas un putnu, dzīvnieku vērošanas iespējām, skatu vietām, platformām un torņiem, informācijas centriem un punktiem, kā arī autostāvvietām, sabiedriskā transporta iespējām, nakšņošanas un ēdināšanas iespējām un citiem pakalpojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

Ar aplikācijas palīdzību ir iespējams objektus atlasīt, meklēt un nokļūt līdz izvēlētajai vietai. Tā ir lietojama tikai interneta (tiešsaistes) režīmā, tomēr, izmantojot dažādas bezsaistes karšu programmas, programmas var sinhronizēt, tāpēc ir iespējams līdz izvēlētajam objektam nokļūt arī bez vajadzības lietot internetu. Lai rosinātu un ieinteresētu ceļot un atpūsties dabā, aplikācijā ir pieejamas virtuālās tūres un piecas filmas par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām un dabas daudzveidību Latvijā.

«Īpaši aizsargājamās dabas teritorijas ir populārs tūristu galamērķis visā pasaulē, arī Latvijā. Līdz šim galvenokārt, informācija par atpūtas iespējām Latvijas dabā un nacionālajos parkos bija pieejama tikai mājaslapās un bukletos, bet ne mobilās aplikācijas veidā. Taču, ņemot vērā tūristu informācijas izmantošanas paradumus, Dabas aizsardzības pārvalde, piesaistot finansējumu, radījusi mūsdienīgu rīku saudzīgai un izzinošai atpūtai dabā», pauž Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa.

Programma bez maksas pieejama gan iPhone, gan Android tālruņiem App Store un Google Play vietnēs. Lai to varētu izmantot, vajag  tikai interneta pieslēgumu un aktivizētu globālās pozicionēšanas sistēmu jeb GPS.

     

Aplikāciju regulāri papildinās un pilnveidos. Tāpēc aicinām lietotājus informēt Dabas aizsardzības pārvaldi par vajadzīgajiem tehniskiem un saturiskiem uzlabojumiem.

Inese Pabērza,
Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja

 

 
Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
tūrisms, daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com