Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

«Ja ikviens tik zemē sētu...» 21.11.2016. plkst. 10.18

17. XI Dundagas vidusskolas zālē notika Latvijas proklamēšanas 98. gadadienas svinīgais pasākums.

Pils lielās zāles remonta dēļ Dundagā valsts svētki šoreiz notika neierastā vietā — vidusskolā. Taču citādi galvenie uzsvari kā parasti Latvijas dzimšanas dienā — goda vietā valsts karogs, visus vienojošā Latvijas valsts himna, novada labāko ļaužu godināšana un pašdarbnieku muzikāli sveicieni.

Vakaru raiti vadīja Ilze Pivite un vidusskolas namatēvs Valdis Šleiners. Pa kreisi no skatuves visus klātesošos sveica patriotiskas  rindas: «Sirds sveiciens tev, mūsu Latvija un latvieti! Sargā savu zemi, sargā savu sirdi!» Pašvaldības Atzinības un Pateicības rakstus pasniedza novada domes deputāts Guntis Pirvits. Gan vakara vadītāji, gan G. Pirvits svinīgā sarīkojuma ievadā uzsvēra domu, ka šis ir ne vien svētku, bet arī vētīšanas un pārdomu laiks. Atskatāmies uz paveikto un  domājam, kas no mums pašiem atkarīgs, lai dzīvotu labākā, skaistākā, draudzīgākā Latvijā.

Klātienē novada čaklos dažādu darbu darītājus sveica ar ziediem un laba vēlējumiem, bet kopību ar Kolku nodrošināja īsas videopriekšstādes par mūsu krietnajiem ļaudīm no Kolkas pagasta.

Trāpīgus vārdus teica baptistu draudzes sludinātājs Andis Smelte, kas kopā ar dzīvesbiedri Kristīni saņēma Atzinības rakstu par bērnu vasaras Bībeles skolas rīkošanu jau desmit gadus. Proti, tikpat liela pateicība pienākas daudzajiem atbalstītājiem, un īstenībā tas ir kalpošanas darbs, bet pirmā pateicība — Dievam.

Domāju, ka itin visi 17. XI Dundagā un 18. XI Kolkā pašvaldības pagodinājumus saņēmušie var teikt līdzīgus vārdus — nevienam tas nav tikai paša nopelns vien. Skolotāju Sarmītes Dinsbergas un Ineses Ķiršakmenes darbā tik svarīga ir ieinteresētu skolēnu un arī vecāku līdzdarbošanās, mājas vecākā Sandra Kokoreviča tik daudz neiespētu, ja nebūtu pārējo mājas iedzīvotāju atbalsta, šo rindiņu autors vispār nebūtu ticis pie strādāšanas, ja nebūtu Viļņa Mitlera talantīgi un rūpīgi padarītā, Kaļķu komanda nespētu sarīkot sporta svētkus, ja ne citu kaļķenieku atbalsts. Arī Baiba Šuvcāne nebūtu sarakstījusi novadpētniecības grāmatas, ja ne vietējie ļaudis un viņu atsaucība. Tā šo uzskaitījumu varam turpināt, pieminot arī pārējos atzinības saņēmējus.

Kopdarbs, pleca sajūta — jā tā vieno ikdienā, tad tā arī veido pamatu svētku kopībai.

Kā Dundagā jau gadiem ierasts, svētku vakars beidzās, visiem kopā nodziedot savulaik Ernesta Ābola ierosināto Nevis slinkojot un pūstot — Jura Alunāna lokalizēto čehu dziesmiņu, kuras būtība ir laikmetīga joprojām.

Alnis Auziņš

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Valsts svētkos Dundagā

Atslēgvārdi
svētki
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com