Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izvērtē SIA „Dundagas veselības centrs” turpmāko darbību 29.12.2022. plkst. 16.05

Talsu novada domes 24. novembra sēdē tika pieņemts lēmums SIA „Dundagas veselības centrs” sociālās aprūpes un izmitināšanas nodrošināšanas funkcijas nodot Talsu novada pašvaldības iestādei pansionātam „Lauciene”. Lēmums tika pieņemts ar mērķi nodrošināt lietderīgāku un efektīvāku minēto pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem un racionālu pašvaldības līdzekļu izlietojumu. Gan pansionāts Laucienē, gan veselības centrs Dundagā sniedz ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumu.

Labklājības ministrija, veicot pārbaudes, veselības centram Dundagā konstatēja virkni trūkumu. Centram tika doti 18 mēneši, lai novērstu trūkumus centra pilnvērtīgas darbības turpināšanai. Minētais termiņš beidzas 2023. gada jūnijā. Ir strikti noteikti kritēriji, lai sociālais aprūpes centrs atbilstu Sociālo pakalpojumu sniegšanas reģistra noteikumiem, tomēr šobrīd Dundagas veselības centrs neatbilst visiem šiem kritērijiem.

Saskaņā ar tikko veikto funkciju audita ziņojumu, Dundagas veselības centrs finansiāli ir nerentabls un centrā joprojām trūkst atsevišķu speciālistu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem. Dundagas veselības centrā šobrīd dzīvo 19 iemītnieki un strādā 24 darbinieki.

Kā informē pansionāta „Lauciene” direktors Kārlis Volanskis, uzturmaksu, kāda plānota Laucienes pansionātā 2023. gadā, nebūt nevar nodrošināt Dundagas veselības centrā. Ja Laucienes pansionātā 2023. gadā tā plānota 34,07 eiro diennaktī vienai personai, tad Dundagā tā būtu ne mazāka kā 43 eiro diennaktī vienai personai. Dundagā izmaksas ir krietni vien augstākas, tādēļ arī nepieciešams meklēt risinājumu, lai sociālās aprūpes pakalpojumi Dundagas veselības centra iemītniekiem tiktu nodrošināti nepārtraukti un kvalitatīvi, bet no pašvaldības viedokļa – ekonomiski lietderīgi.

Sabiedrībā izskanējis viedoklis, ka no 2023. gada 1. janvāra visi Dundagas veselības centra iemītnieki tiks nogādāti pansionātā Laucienē, tomēr līdz šim šāds lēmums nav ticis pieņemts.

Ņemot vērā iepriekš minēto, notiek izvērtējums un tiek veikti aprēķini, kādas būtu turpmākās darbības saistībā ar Dundagas veselības centru. Šobrīd, atbilstoši iepriekš pieņemtajam domes lēmumam, tiek gatavots iesniegums Labklājības ministrijai ar lūgumu reģistrēt pansionāta „Lauciene” filiāli „Dundaga”, kur sniegs ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumus. Līdztekus tam janvāra Talsu novada domes komitejās un domes sēdē tiks izvērtēta esošā situācija saistībā ar Dundagas veselības centra turpmāko darbību un tad arī varētu tikt pieņemts lēmums, vai centrs turpinās sniegt sociālās aprūpes pakalpojumus Dundagā, vai arī tos nodrošinās pansionāts Laucienē.

Marta Rake-Lasmane

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com