Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izstāde «Lai tā putra, kur tā putra! Kur tie piena kunkulīši?» 09.06.2022. plkst. 11.51

Dundagas bibliotēkā līdz 29.jūlijam apskatāma izstāde par piensaimniecību Talsu novadā un Dundagas pienotavu. Izstāde veidota no Talsu novada un Latvijas Lauksaimniecības muzeju krājumiem, dundadznieku Zadiņu ģimenes un Gunāra Laicāna privātajām kolekcijām un bibliotēkas materiāliem.

Izgājušo gadu fotogrāfijās redzēsiet lauku ļaužu smago darbu līdz baltās, gardās piena krūzes un putras bļodiņas baudīšanai. Taustāmi varēsiet iepazīt 20. gadsimta sākumā un vidū darinātos un izmantotos priekšmetus, ierīces – piena dzesētāju, ar roku darbināmu piena separatoru, sviesta ķērni un kuļmucu, koka sviesta veidni (200 g. iepakojumam) un sviesta eksporta kasti (25 kg tilpums), stikla piena un krējuma pudeles.

Līgo vakarā cienastā goda vietā atkal celsim Jāņu sieru un Dundagas pienotava ir viena no tām retajām vietām, kur ražo īsto, autentisko Jāņu sieru. Jāņu siers ir produkts ar ļoti senu vēsturi, stingrām, nemainīgām gatavošanas tradīcijām un nemainīgu receptūru, kuras pamatā ir biezpiens, olas, piens, ķimenes un sāls. Dundagas pienotavas vēsturi varēsiet iepazīt caur novadpētniecības materiāliem.

Aicinām ikvienu interesentu iegriezties pie mums bibliotēkā un iepazīt sagatavoto izstādi!

 

Ruta Emerberga,
Dundagas bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com