Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izstāde «Es redzu pasauli baltu» 20.02.2019. plkst. 16.20

22. februārī plkst. 15.00 pils mazajā zālē atklās Ilzes Reihas fotoizstādi «Es redzu pasauli baltu».

Tikšanās ar autori.


Ilze Reiha

Esmu dzimusi Rīgā, ar saknēm Tukumā, bērnības vasaras baudītas Jūrmalā, bet liktens grieži atveduši uz Vecauci, kā izrādījās, senču zemi. Skolas gados izvēlējos pedagoģijas ceļu. Jau vairākus gadus darbojos kā diplomēta, konsultējoša astroloģe un skolotāja šajā interesantajā jomā. Vasaras aizraušanās ir dārzs un ziedi. Dzīves gudrības smeltas no mīļajiem vecākiem. Tētis — romantiķis, lidotājs, foto amatieris — mācīja sajust, izbaudīt mirkli, saredzēt, saskatīt. Daudz kopīgu mirkļu vadīts ar segu aizklātā, sarkanas gaismas pārņemtā telpā, kur viena aiz otras vannas ūdeņos iepeldēja tēva gatavotās fotogrāfijas. Tur dzima brīnums — fotogrāfija! Tētis pats mantojis šo darbošanos no sava tēva, kas arī bijis foto amatieris. Viņa fotoaparāts labi saglabājies un ir skatāms izstādē. Māte — mīļa un gādīga — iesējusi manī prieku un optimismu vienmēr un visos, it visā saskatīt labo! Vīrs ir mākslinieks un mans pirmais skolotājs mākslā, mūzikā. Mācījis sadzirdēt, saklausīt, ieraudzīt. Trīs meitas ir manas iedvesmas avots, pamudinātājas, atbalstītājas un iedrošinātājas. Foto kursu pasniedzējs — Aivars Tipsis, kas pirms 5 gadiem atklāja šādus tādus noslēpumus foto mākslas pasaulē. Un draugi! Ak, jūs, mani mīļie laba vēlētāji! Kur nu bez jums! Un, protams, paldies manām zvaigznēm! It ipaši rīta zvaigznei Venērai, kas jau dzimšanas brīdī mani apveltīja ar īpašo redzējumu!

Ar Dundagu mani ceļi ir tikai krustojušies — daži draugi, paziņas, skaistie jūras meži, baravikas, vēsturiskā valoda, kas raksturīga jūsu pusei, pils... Tās ir manas asociācijas par jūsu skaisto pilsētu!

Esmu īsts dabas bērns. Man patīk viss, kas no dabas, viss vienkāršais, jo tieši vienkāršībā saskatu ģeniālo un skaisto. Pirms divpadsmit gadiem ienākot Vecucē, mana ikdiena sāka ritēt tik tuvu dabai jeb, pareizāk sakot, dabā, ka burvīgo mirkļu iemūžināšana bija pašsaprotama. «Aizņēmos» vīra fotoaparātu... Un process varēja sākties. Kadrs aiz kadra, un tā lieta aizgāja! Gleznas un modeļi ir visapkārt — spēj tikai knipsēt! Mežs, lauki, pļavas, putni, dzīvnieki un mani mīļākie modeļi — ziedi! Sāku «spēlēties» ar kameru drosmīgāk.

Tad nu, lai šogad dzimst mana pirmā foto izstāde! Neesiet bargi, vienkārši baudiet!

Jo... es Pasauli redzu baltu»!

Mīlestībā, Ilze

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Raksts «Praktiskajā Latvietī»
Atslēgvārdi
izstāde, pils, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com