Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izstāde «Četras otas» 31.03.2021. plkst. 15.01

Dundagas bibliotēkā visu aprīli apskatāma Ulda Ausekļa bērnu dzejoļu grāmatas «Četras otas» oriģinālilustrāciju izstāde.

2019. gada 23. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā notika bērnu dzejnieka  Ulda Ausekļa grāmatas «Četras otas» (izdevniecība «Latvijas mediji») atvēršanas svētki.

Bērnu grāmatām, paralēli tekstam, ļoti būtisku lomu spēlē ilustrācijas. Ja šajās grāmatiņās nebūtu krāsaino attēlu, tad mazie ķipari tās rokās nemaz neņemtu. «Četras otas» ir īpaša grāmata – to ir ilustrējuši četri izcili Latvijas bērnu grāmatu ilustratori. Dzejoļi veltīti četriem gadalaikiem  un U.Auseklis katram gadalaikam izvēlējies savu otu un mākslinieku. Pavasara zaļā ota pieder Aleksejam Naumovam. Vasaras siltums uzticēts dzeltenai otai un māksliniecei Signei Ērmanei. Rudens bagāto ražu iekrāso oranžā ota Gundegas Muzikantes rokās. Savukārt ziemas baltums iepikojas kopā ar mākslinieci Ilzi Dambi.

Šo divu gadu laikā grāmatai bijis straujš skrējiens – tā tika lasīta un vērtēta Bērnu žūrijā, bet no  grāmatas ilustrāciju oriģināliem izveidota izstāde, kura apceļo visu Latviju un tagad piestājusi Dundagas bibliotēkā.

Negribot, mēs atkal esam spiesti sacīt, ka izstādes apskati apgrūtina valstī noteiktie ierobežojumi. Individuāli atnākot apmainīt grāmatas, jūs varēsiet redzēt mākslinieku darbus, taču ilgi uzkavēties bibliotēkas telpās  gan nav ļauts. Tāpēc mēs katru aprīļa nedēļu virtuāli veltīsim savam māksliniekam, lai jūs varētu iepazīt viņu daiļradi. Savukārt gadalaiku krāsu otas ir nodotas mūsu Dundagas sākumskolas bērniem. Viņi kopā ar klašu audzinātājiem iepazīs Ulda Ausekļa dzejoļus un zīmēs savas ilustrāciju versijas. Pavasara zaļā ota nodota 3.a klasei un skolotājai Jolantai Ģērmanei, bet ar vasaras dzelteno otu darbosies 3.b klase kopā ar savu skolotāju Vēsmu Frišenfeldi. Bagāto rudeni ar oranžās otas triepieniem zīmēs 4.b klase, skolotāja Aija Heinsberga. Bet pavisam nesenos ziemas priekus atmiņā varēs atsaukt skolotāja Marita Čaunāne un 4.a klase. Un visam noslēgumā ļoti ceram uz krāsainu bērnu darbu izstādi, kuru virtuāli varēsim piedāvāt apskatīt arī pašiem māksliniekiem. Esam uzrunājuši mākslinieci Signi Ērmani un ceram uz tikšanos ar viņu ZOOM platformā, to īpaši piedāvājot Dundagas vidusskolas 11. un 12. klasēm, kuru mācību vielas apguvē ir tēma par grāmatu grafiku.

 

Uz tikšanos vēl Pavasara zaļās otas triepienā!

 

Dundagas novada Centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Emerberga

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com