Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā 30.01.2017. plkst. 10.18

26. I domes sēdē, pamatojoties uz  izmaiņām «Dabas resursu nodokļa likumā» un Dundagas novada atkritumu apsaimniekotāja SIA «Eco Baltia vide» paziņojumu par atkritumu apsaimniekošanas maksas maiņu no 1. I,  deputāti apstiprināja sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu Dundagas novadā  9,21 € par vienu kubikmetru. Jaunā maksa stājas spēkā 1. II.        

Tā kā faktiski jaunā maksa stājas spēkā no 1. I, bet novada pašvaldība to ir apstiprinājusi tikai no 1. II, saskaņā ar grozījumiem Atkritumu apsaimniekošanas likumā: «Dabas resursu nodokļa maksājumu pieaugumu atbilstoši nodokļa likmei, kas stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī, par periodu no 2017. gada 1. janvāra  līdz pašvaldības pieņemtā lēmuma par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas noteikšanu spēkā stāšanās brīdim proporcionāli iekļauj turpmākajos maksājumos periodā līdz 2017. gada 31. decembrim».

Plašāku skaidrojumu par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā sniedz Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības «Piejūra» sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Priede.

2016. gada 23. novembrī Saeima gala redakcijā pieņēma  grozījumus «Dabas resursu nodokļa likumā», kas paredz, ka no 2017. gada 1. janvāra paaugstina dabas resursu nodokli sadzīves atkritumiem. Likme par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaug divas reizes — no 12 € uz 25 €, bet līdz 2020. gadam — līdz 50 €.

Dabas resursa nodokļa pieauguma dēļ sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa Dundagas  novadā no  1. I ir  9,21 €/m3 bez PVN. Tātad 1 tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifa pieaugums paredz 13 € bez PVN, bet 1 m3 sadzīves atkritumu apglabāšanas izmaksu pieaugums — 2,05 € bez PVN. Līdz ar to iedzīvotājiem, kas mājsaimniecībās izmanto 0,24 kubikmetru sadzīves atkritumu konteineru un kas līdz šim par tā izvešanu maksāja 2,09 € ar PVN, turpmāk uzņēmumam SIA «Eco Baltia vide» maksās 2,67 € ar PVN par vienu izvešanas reizi mēnesī. Tarifa pieaugums šāda lieluma konteineram ir 0,58 € ar PVN.

Tarifi palielinās arī dažādu atkritumu nogādāšanai SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības «Piejūra»» šķirošanas un pārkraušanas stacijās un poligonā «Janvāri». Līdz šim nešķiroti sadzīves atkritumi maksāja 28,44 € par tonnu, bet tagad, pieskaitot 25 € dabas resursu nodokli un PVN, par to nodošanu būs jāmaksā 64,66 € tonnā. Tas attiecas arī uz nolietotām riepām un liela izmēra atkritumiem.

Bioloģiski noārdāmiem atkritumiem dabas resursu nodokli nepiemēro. Tiem saglabājas līdzšinējais tarifs — 13,77 € par tonnu. Būvniecības atkritumi poligonā «Janvāri» turpmāk maksās 40,58 € ar PVN par tonnu, bet azbestu saturoši būvmateriāli — 99,86 €/t, ko apliek ar 45 € dabas resursu nodokli.

Atgādinām, ka bez maksas gan fiziskas, gan juridiskas personas var nodot papīru, kartonu, makulatūru, tetrapakas, stikla iepakojumu (pudeles, burkas), plastmasas taru (PET pudeles, maisiņus, plēves, ķīmijas pudeles un kannas, metāla iepakojumus (kārbas, skārdenes, vāciņus), luminiscentās spuldzes, metāllūžņus, kā arī sadzīves elektrotehniku  (ledusskapjus, plītis, televizorus, datorus, veļas mazgājamās mašīnas u.c.)  atkritumu poligonā «Janvāri» Talsu novadā un Rojas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā aiz vecās izgāztuves.

Poligona «Janvāri» darba laiks:

  • darba dienās  plkst. 8.00–19.00,   
  • sestdienās  plkst. 8.00–17.00,       
  • svētdienās — slēgts.

 

Inguna Pekmane,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kārtība, atkritumu apsaimniekošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com