Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izglītos sabiedrību par videi draudzīgu atpūtu 11.07.2016. plkst. 08.41

7. VII, Kocēnu novada Sietiņiezī atklāja Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts vides dienesta un SIA «ZAAO» informatīvā kampaņa «Lasi skaļi, dzīvo zaļi!».  Tā tapusi vides iniciatīvā «100 darbi Latvijai», lai izglītotu dabas teritoriju apmeklētājus par to, kā izturēties draudzīgāk un atbildīgāk pret dabas vērtībām un vidi kopumā.

Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa stāsta: «Dabas aizsardzības pārvalde pēdējos gados ieguldījusi vairāk nekā 7,5 miljonus eiro dabas tūrisma infrastruktūras uzlabošanai īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, atjaunojot un no jauna izveidojot atpūtas vietas, ierīkojot takas, skatu platformas, torņus u.tml, tādā veidā mazinot apmeklētāju iespējamo negatīvo ietekmi uz dabas vērtībām, vienlaikus nodrošinot pieejamību un informēšanu. Viens no Dabas aizsardzības pārvaldes darbības mērķiem ir veicināt sabiedrības izpratni par dabas vērtībām un ikviena lomu to saglabāšanā un uzlabošanā. Izvēloties videi draudzīgu atpūtu, mēs atstājam iespēju arī nākamajām paaudzēm baudīt dabas daudzveidību un ar to saistītos unikālos mirkļus dabā.»

Kampaņa paredz, ka atpūtas zonās dabas teritorijās tiks izvietoti plakāti, kas radoši vēstīs par galvenajiem principiem draudzīgai atpūtai dabā — rīcību ar atkritumiem, uguni, dabas vērtībām u.tml.

«Primāri plakāti tiks izvietoti Dabas aizsardzības pārvaldes apsaimniekotajās īpaši aizsargājamo dabas teritoriju atpūtas vietās. Taču tie būs pieejami elektroniski un pēc pieprasījuma arī drukātā veidā pašvaldībām, komersantiem u.c. interesentiem,» pauž S.Bērziņa. Plakātus papildinās arī informācija reģionālajos un nacionālajos medijos par videi draudzīgu rīcību gan ikdienā, gan atpūšoties dabā.

Kampaņa «Lasi skaļi, dzīvo zaļi!» ir iekļauta SIA «ZAAO» vides iniciatīvā «100 darbi Latvijai».

SIA «ZAAO» valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais saka: «Vides iniciatīvā «100 darbi Latvijai» aicinām ne tikai labiekārtot un izdaiļot apkārtējo vidi, bet arī organizēt dažādas vides izglītības aktivitātes ar mērķi radīt sabiedrībā skaidru izpratni par savas rīcības ietekmi uz dabu. Tikai gudra un tālredzīga sabiedrība spēs dabas vērtības saglabāt arī nākotnē.»

Kampaņā iesaistījies arī Valsts vides dienests, un tā ģenerāldirektores vietniece Aina Stašāne stāsta: «Ja daba mācētu runāt, tā pastāstītu ļoti daudz par to, cik mēs, cilvēki, ar savu rīcību vai bezdarbību nodarām tai pāri. Kopš VVD rīcībā ir mobilā lietotne «Vides SOS», sabiedrībai ir iespējams ziņot par nodarījumiem pret dabu un vidi, lai tos operatīvi novērstu. Aicinām cilvēkus būt vērīgiem un informēt gan par novērotajiem pārkāpumiem, gan arī dalīties ar pozitīvajām iniciatīvām, piemēram, pašrocīgi aizvāktiem atkritumiem vai tml. Pašlaik notiek aplikācijas uzlabošanas darbi, lai to padarītu lietotājiem vēl ērtāku.»

Informāciju sagatavoja:

Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas
vadītāja Inese Pabērza
Mob. tel.: 26418755

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com