Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Īstenots projekts «Video Guard» 12.08.2019. plkst. 14.23

2018. gada 29. maijā starp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kura ir arī Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam vadošā iestāde un Kurzemes plānošanas reģionu, kā projekta vadošo partneri, tika noslēgts finansēšanas līgums projekta Nr. LLI-258 «Video novērošanas kameru uzstādīšana, veicinot drošības pasākumus Latvijā un Lietuvā»/ «Installation of video security surveillance cameras for ensuring safety in towns of Latvia and Lithuania» (VideoGuard) īstenošanai.

Projekta vispārējais mērķis ir uzlabot projekta partneru teritorijās esošo tiesībsargājošo institūciju kapacitāti un veicināt juridisko un administratīvo pārrobežu sadarbību starp tām, lai uzlabotu un padarītu efektīvāku sabiedriskās drošības aizsardzību.
Šāda projekta realizācija pašlaik ir būtiski svarīga, jo viens no izaicinājumiem ar ko saskaras Ziemeļu Lietuvas un Kurzemes reģioni cīņā pret noziedzību ir projekta partneru pašvaldībās esošo tiesībsargājošo institūcija kapacitātes trūkums, gan runājot par tehniskajiem risinājumiem ar šīm institūcijām pieejamajām iekārtām, gan arī pārrobežu tiesiskās un administratīvās sadarbības trūkums starp minētajām institūcijām.

Projekta mērķis ir to novērst, uzstādot progresīvas, modernas video novērošanas iekārtas un izstrādāt mūsdienīgu programmatūru datu apmaiņai, tā uzlabojot institūciju tehnisko kapacitāti ātrākai informācijas apmaiņai starp sadarbības partneriem. Projektā tika attīstīts videonovērošanas kameru tīkls un izveidota pārrobežu sadarbības sistēma starp 17 Ziemeļu Lietuvas un Kurzemes pašvaldību tiesībsargājošajām institūcijām. Iecerēts, ka sadarbības sistēmā iekļausies arī Valsts policija. Šīs sadarbības sistēmas pamatmērķis ir ātrāka informācijas apmaiņa starp sadarbības partneriem, izvairoties no lēna, formāla pieprasījumu sūtīšanas procesa, tā padarot cīņu ar noziedzību efektīvāku.

Dundagas novada pašvaldība šajā projektā  ir novadā papildus uzstādījusi 5 novērošanas kameras (2 kameras Dundagā, 2 kameras Kolkā un 1 kameru Mazirbē) un modernizējusi monitoringa centru, kas atrodas Dundagas novada pašvaldības policijas telpās.


Projektā ir iesaistījušās 14 Latvijas pašvaldības un 3 Lietuvas pašvaldības.

Projekta kopējais budžets ir 588 760,81 €, to skaitā ERAF līdzfinansējums 500 446,69 € (85%).
Projekta realizācija sākās 2018. gada 1. jūnijā un ilgst 18 mēnešus – līdz 2019. gada 30. novembrim.

 

Jurģis Rērihs,
Dundagas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs


 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
projekti
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com