Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Valsts amatpersonu deklarācijas iesniedzējiem 17.02.2014. plkst. 14.41

No 15. II līdz 1. IV  valsts amatpersonām ir jāiesniedz kārtējās valsts amatpersonu deklarācijas par 2013. gadu. Deklarācijas ir jāiesniedz elektroniski, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Tā kā ka visas valsts amatpersonas ir EDS lietotāji, VID aicina arī citas nodokļu un informatīvās deklarācijas iesniegt elektroniski, izmantojot EDS. Savukārt valsts iestāžu darbiniekus, kas vēl nav EDS lietotāji, VID aicina noslēgt līgumu par EDS lietošanu un izmantot sistēmas piedāvātās iespējas un priekšrocības.

Lai pieteiktu EDS līguma parakstīšanu noteiktā VID klientu apkalpošanas centrā un laikā, ir tikai jāpiezvana uz sev ērtāko klientu apkalpošanas centru un jāvienojas ar konsultantu par piemērotāko līguma parakstīšanas datumu un laiku. Norunātajā laikā atnākot uz VID klientu apkalpošanas centru, varēs doties pie konkrēta konsultanta un parakstīt jau iepriekš sagatavotu EDS līgumu. Vajadzības gadījumā konsultants arī parādīs, kā praktiski darboties ar EDS.

Jau no 3. III varēs iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai saņemtu iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atmaksu par ārstniecības, izglītības un citiem  attaisnotajiem izdevumiem.

Iesniedzot šo deklarāciju elektroniski, tajā automātiski tiek atspoguļota visa VID rīcībā esošā informācija par nodokļu maksātāju: gūtie ienākumi, neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm par iemaksām pensiju fondos un no apdrošināšanas sabiedrībām par iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī no iepriekšējiem gadiem pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem.

Tādējādi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, attiecīgajā deklarācijas pielikumā (D 4) jānorāda tikai summa, kas iztērēta par ārstniecības, zobārstniecības vai izglītības pakalpojumiem, kā arī jāpievieno deklarācijai attaisnojuma dokumenti (čeki vai stingrās uzskaites kvītis), iepriekš tos nofotografējot vai ieskenējot un lejupielādējot datorā.

VID interneta lapā ir pieejama arī video pamācība, kurā soli pa solim izstāstīts, kā iesniegt Gada ienākumu deklarāciju elektroniski.

Vairāk par Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu lasāms www.vid.gov.lv sadaļā Gada ienākumu deklarācija, savukārt plašāka informācija par valsts amatpersonu deklarāciju iesniegšanas un aizpildīšanas kārtību pieejama www.vid.gov.lv sadaļās Noderīgi/Valsts amatpersonām.

Neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 1898, izvēloties pirmo tēmu «Nodokļi».

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
nauda
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com