Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ieteikums neaktīvajiem saimnieciskās darbības veicējiem 14.12.2015. plkst. 08.19

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka arī neaktīvajiem saimnieciskās darbības veicējiem, kuru aprēķinātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis no 2015. gada saimnieciskās darbības ienākuma ir mazāks nekā 50 €, 2016. gadā būs pienākums samaksāt minimālo nodokli 50 . Tādēļ, lai izvairītos no nelietderīgiem izdevumiem, VID aicina saimnieciskās darbības veicējus, kuri pēdējo gadu laikā ar to vairs aktīvi nenodarbojas un ir nolēmuši to arī vairs neatsākt, laikus — līdz šī gada beigām — informēt VID par savas saimnieciskās darbības izbeigšanu.

To nosaka likuma «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli» 19.panta 2.1 daļa un «Mikrouzņēmumu nodokļa likuma» 6. panta piektā daļa. Šie normatīvie akti nosaka, ka minimālais nodoklis no saimnieciskās darbības ir 50 €. Tas nozīmē, ka saimnieciskās darbības veicējam (t.sk. arī zemnieka vai zvejnieka saimniecības īpašniekam), ja tas 2015. gadā nav guvis ar nodokli apliekamu ienākumu no saimnieciskās darbības vai ja aprēķinātā nodokļa summa no saimnieciskās darbības ienākuma ir mazāka nekā 50 €, ir pienākums līdz 2016. gada 16. jūnijam iemaksāt valsts budžetā 50 €.

Piemēram, ja fiziskā persona ir reģistrējusi saimniecisko darbību 2000. gadā, pēdējos divos gados darbību nav veikusi un nav guvusi ienākumus, tai līdz 2015. gada beigām ir jāiesniedz VID iesniegums par izslēgšanu no nodokļu maksātāju reģistra.

 Veidlapa «Ziņojums par nodokļu maksātāju izslēgšanu no Nodokļu maksātāju reģistra» ir pieejama VID interneta lapas sadaļā «Veidlapas un iesniegumi» — «Nodokļu maksātāju reģistrācija». Šo informāciju var iesniegt arī attālināti, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanās sistēmu, aizpildīto veidlapu «Nodokļu maksātāju reģistrācija» noskenējot un iesniedzot elektroniski. 

Zemnieku un zvejnieku saimniecības īpašniekiem atgādinām, ka zemnieku un zvejnieku saimniecības likvidācijas process ir atšķirīgs no VID reģistrētas saimnieciskās darbības izbeigšanas procesa un to kārto Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā. Informācija par zemnieku vai zvejnieku saimniecības likvidāciju pieejama Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra mājaslapas www.ur.gov.lv sadaļā «UR Reģistri / Kā likvidēt uzņēmumu / Individuālā uzņēmuma, zemnieku vai zvejnieku saimniecības likvidācija».

Vēršam uzmanību, ka saimnieciskās darbības veicējam minimālais nodoklis (50 €) nav jāmaksā, ja:

  • taksācijas gadā par darbiniekiem ir veikti iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi vai valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, vai valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par sevi kā pašnodarbinātu personu;
  • taksācijas gadā ir reģistrēta vai izbeigta saimnieciskā darbība vai pabeigts likvidācijas process;
  • saimnieciskā darbība reģistrēta pirmstaksācijas gadā.

Minimālais nodoklis no saimnieciskās darbības nav jāmaksā proporcionāli par tām taksācijas gada kalendāra dienām, kurās saimnieciskās darbības veicējs atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, kā arī pārejošas darbnespējas, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma kalendāra dienām, par kurām ir izsniegta darbnespējas lapa «B».

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām nodokļu maksātājus zvanīt uz VID nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000, vērsties kādā no VID klientu apkalpošanas centriem vai uzdot jautājumus rakstiski VID mājaslapas www.vid.gov.lv sadaļā «Kontakti».

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
nauda, uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com