Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ieteikumi pirms gaidāmās ģimenes ārstu protesta akcijas 28.06.2017. plkst. 12.39

Ņemot vērā Latvijas ģimenes ārstu asociācijas pieteikto protesta akciju no 3. jūlija plkst. 12.00, Nacionālais veselības dienests izplata ieteikumus situācijai, kad ģimenes ārsta praksē nesniedz ārsta konsultācijas.

Pacientus ar hroniskām slimībām aicina pārskatīt rīcībā esošos medikamentus un, ja vajag, jau šonedēļ vērsties pie savas ģimenes ārsta, lai saņemtu medikamentu receptes, ja to iegādei tādas ir nepieciešamas. Vienlaikus hronisko slimību pacientus, kuriem regulāri jālieto medikamenti, aicina pārrunāt ar ģimenes ārstu iespēju saņemt recepti medikamentu daudzumam, kas ir paredzēts līdz trīs mēnešus ilgam ārstēšanas kursam, kā to paredz normatīvie akti.

Ja jau šobrīd ir zināms, ka vajadzēs pagarināt vai noslēgt darbnespējas lapu, ieteicams vērsties pie ģimenes ārsta līdz 3. jūlija plkst. 12.00. Tas attiecas arī uz pacientiem, kam tuvākajā laikā var vajadzēt izziņu par veselības stāvokli (piemēram, par bērna veselības stāvokli dalībai vasaras nometnē).

Pacientam ir tiesības vērsties ģimenes ārsta praksē un lūgt izrakstu no savas pacienta ambulatorās medicīniskās kartes, kas ietver informāciju par pacienta slimību diagnozēm, alerģijām, lietotajiem medikamentiem un citu informāciju par pacienta veselības stāvokli un ārstēšanu. Izraksta uzrādīšana sniegs būtisku informāciju dežūrārstam vai citam speciālistam, pie kura pacients vērsīsies laikā, kad ģimenes ārsts nebūs pieejams. Izrakstu, norakstu un kopiju izsniegšana praksei jānodrošina triju darbdienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas.

Iedzīvotājus arīdzan aicina sazināties ar sava ģimenes ārsta praksi, lai noskaidrotu, vai ģimenes ārsts sniegs valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus pēc 3. jūlija plkst. 12.00.

Nacionālā veselības dienests vērš uzmanību, ka arī laikā, kad nebūs pieejamas ģimenes ārstu konsultācijas, iedzīvotājiem tiks nodrošinātas daudzveidīgas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas — dežūrārstu un pediatru, feldšerpunktu, steidzamās medicīniskās palīdzības punktu (traumpunktu), uzņemšanas nodaļu u.c. sniegtie pakalpojumi.

Detalizēta informācija par to, kur vērsties, ja vajag medikamenta recepti, darbnespējas lapu, medicīnisko vai citu palīdzību, bet ģimenes ārsts nav pieejams, drīzumā būs atrodama NVD interneta lapā www.vmnvd.gov.lv un NVD profilos sociālajos tīklos Twitter un Facebook.

Agnese Jasenoviča,
Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com