Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Iepazīstam «Zemi pie divām jūrām» caur skaņu, garšu, valodu un krāsu 07.11.2018. plkst. 14.05

Talsu Galvenā bibliotēka par godu Latvijas simtgadei uzsāka pasākumu ciklu «Dižojas kaimiņu novadi». 2016.gadā ar Talsu novada iedzīvotājiem tikās Mērsraga novads, 2017.gadā par sevi stāstīja rojenieki. Šogad pienāca kārta Dundagas novadam. Pasākumu organizēja Dundagas bibliotēka ar daudzu kolēģu atbalstu un visi kopā mēs uz Talsiem vedām mūsu puses skanīgo valodu, bagātīgās krāsas, jūras šalkoņu un produktu bagātīgo garšu.

Mūsu puse ir īpaša ar to, ka tiešām ģeogrāfiski un izsenis esam zeme pie divām jūrām, ar mežu bagātību, ar zemes arāju un zvejnieku smagā darbā rūdīto raksturu. Mūsu puses teikās, nostāstos savijušies kopā vēsturiskais ar mītisko, dokumentāli pierādāmi fakti, objekti un cilvēki ar pasaku cienīgiem motīviem.

Pasākumā, neklātienes ceļojumā, iepazinām mūsu lielākos apskates objektus, novada vēsturi un šodienas aktivitātes, ieklausījāmies Dundagas izloksnē un lībiešu valodā. Ļāvāmies mirkļu skaistumam mazo, graciozo «Pērlīšu» dejotāju priekšnesumā, pils pagalmā izbaudījām domu un sajūtu vēstules mūzikas un jauniešu dejas ritmos, bet Slīteres mežos mūs var ievilināt mazās kuplastītes, spriganās vāverītes. Jūrmala šīs puses cilvēkiem ilgu laiku bija slēgtā, militārā zona, bet tagad varam pilnībā izbaudīt nesteidzīgu vasaras atpūtu jūrmalā, kad raisās interesantas, nesteidzīgas un humora pilnas sarunas. Un ja gadās būt Kolkas ragā mirklī, kad tur sapulcējušās Kolkas koklētājas, tad tā ir patiesa bauda dzirdei un sirdij. Un jāpaspēj piestāt vēl Dundagas pilī, lai apskatītu mūsu mazo mākslinieku veidotos krāsainos, atraktīvos darbus. Pēc filmas noskatīšanās par to kā tiek kūpinātas butes un cepti sklandrauši, mutē gribot, negribot saskrien siekalas. Dundagas novadā top gardas lietas un par to talsenieki varēja pārliecināties mūsu garšu degustācijas galdā, kurā piedāvājām Elmas Zadiņas ceptos sklandraušus, Māras Šleineres sieto kazas sieru, Dundagas pienotavas produkciju (jaunais produksts «Smēriņš» izpelnījās lielu atzinību) un Kolkā gatavotās šprotes.

Paldies visiem atbalstītājiem un palīgiem, īpaši Regīnai Rūmniecei, Daigai Muželovskai, Ilzei Pirvitei un Mārītei Jurčai! Paldies Dundagas mākslas un mūzikas skolai — īpaši deju pedagoģēm Dacei Treinovskai un Dainai Miķelsonei un viņu dejotājām, mākslas pedagoģēm Dacei Čoderai un Sandrai Dadzei un viņu jaunajiem māksliniekiem par skaisto grāmatiņu izstādi un Kolkas koklētājām pedagoģes Dzintras Tauniņas vadībā.

Labās, mīļās lietas, domas, sapņus gribas saņemt plaukstās un sasildīt, pielikt pie auss un no jauna ieklausīties. Ieklausīties kā gliemežvāka šalkās. Un gliemežvākā labās domas un sapņi pārvēršas pērlēs. Dundagas novadā ir daudzas mazas un arī lielas pērles, novēlu tās atrast ikvienam no mums!

Ruta Emerberga,
Dundagas bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com