Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ieguvēji — daba un ceļotāji 09.11.2015. plkst. 10.10

Septembra avīzē rakstījām, ka Slīteres Nacionālais parks (SNP) ieguvis jaunu un atjaunotu infrastruktūru. 5. XI objektus svinīgi atklāja, pārgriežot arī simbolisko lentīti.

Ziemeļkurzemes piekrastē pulcējās Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti, to skaitā ģenerāldirektore Sandra Bērziņa un Kurzemes reģionālās administrācijas direktore Dace Sāmīte, objektu būvniekus pārstāvēja SIA «Pretpils» vadītājs Andris Rorbahs, pašvaldību — novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns, deputāti Gunta Abaja un Ansis Roderts, Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Aldis Pinkens un izpilddirektora pienākumu izpildītāja Baiba Dūda, kā arī pulciņš piekrastes iedzīvotāju.

Svinīgas un reizē priecīgas uzrunas izskanēja pie administrācijas ēkas Šlīterē, ciemiņi un interesenti apmeklēja stāvlaukumus Pitragā un Vaidē, bet pie Kolkasraga apmeklētāju centra SIA «Kolkasrags» rīkotājdirektors Jānis Dambītis visus klātesošos vienoja Ulda Stabulnieka dziesmā «Tik un tā».

A. Rorbahs atcerējās apmēram 20 gadu tālu pagātni, ka liedagā uzstādītās piekrastes ciemu zīmes vietējie iedzīvotāji pavasarī atraduši kāpās... Firma izdarījusi pareizos secinājumus un tagad ir no tiem celtniekiem, kas labprāt uzņemas būvēt dabas objektus.

Iemēģinot jauno laipu, visi klātesošie devās uz jūru, kur selgā gaidīja kuģi (nebrīnītos, ja J. Dambītis speciāli būtu sarunājis kapteiņus, katrā ziņā kuģi izskatījās skaisti) un pie bākas drupām — ugunskurs. Šeit Jānis rosināja uzdziedāt «Mazs bij' tēva novadiņ(i)s», kas līdztekus franču himnai «Marseljēza» ir viena no Jāņa mīļākajām dziesmām. Savukārt sporta un jauniešu dzīves lietpratējas Aigas Ūdres rosināti, lielum lielā daļa devās rotaļdejā «Zvejnieks mani aicināja».

Brīvās sarunās paskrēja laiks, un tad jau pie apmeklētāju centra gaidīja garda un mēlapdedzinoši karsta zivju zupa un vēl citādi zivju ēdieni. Šo rindiņu autors ar dažiem tikpat veca gadagājuma ļaudīm atcerējās jaunību, kad zivju ēdieni bija baudāmi katru ceturtdienu visā varenplašajā no Vladivostokas līdz pat Tallinai, tas ir, Kolkasragam, es gribēju teikt.

Bet takām un laipām lai ilgs mūžs — ieguvēji ir gan pati daba, gan daudzie ceļotāji.

Alnis Auziņš

Ineses Dāvidsones foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Slīteres Nacionālais parks ieguvis jaunu un atjaunotu infrastruktūru

Atslēgvārdi
daba, SNP
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com