Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Gripas slimniekiem apmaksā ģimenes ārsta mājas vizītes 23.01.2017. plkst. 14.30

Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem  apmaksā ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa — 2,85 €.

Šāds maksājuma nosacījums attiecas uz visiem ģimenes ārstiem un dežūrārstiem, kam ir noslēgts līgums ar NVD par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)  jau janvāra vidū valstī izziņojis gripas epidēmijas sākumu. Gripas epidēmijas slieksnis pēdējo nedēļu laikā  ir pārsniegts Jēkabpilī, Jūrmalā, Rīgā un Liepājā. Saslimšanas gadījumi konstatēti arī Jelgavā un Ventspilī.

Tā ka gripas un citu augšējo elpošanas ceļu infekciju simptomi ir līdzīgi, saņemot pieteikumu mājas vizītei, ģimenes ārstam ir sīki jānoskaidro pacienta sūdzības un slimības simptomi, kā arī jāizvaicā par citiem neseniem un līdzīgiem saslimšanas gadījumiem ģimenē. Ja ģimenes ārsts, ierodoties pie pacienta kā pie gripas slimnieka, tomēr secina, ka pacientam ir kāda cita augšējo elpceļu infekcija, arī šajā gadījumā par ģimenes ārsta mājas vizīti būs jāmaksā tikai pacienta iemaksa.

Par nomaksāto 2,85 € pacienta iemaksu pacientam ir jāsaņem maksājumu apliecinošs dokuments — stingrās uzskaites kvīts. Ja pacients ir atbrīvots no pacienta iemaksas, tad nav jāmaksā. No pacienta iemaksām ir atbrīvoti 1. grupas invalīdi, trūcīgās personas, kurām izsniegta atbilstoša izziņa, politiski represētas personas un citas iedzīvotāju grupas.

Ģimenes ārsta mājas vizīte ir jāpiesaka līdz plkst. 15.00. NVD atgādina, ka ikvienā ģimenes ārsta praksē vismaz vienu stundu dienā ir pieņemšanas laiks pacientiem bez iepriekšēja pieraksta, ja pacientam ir akūta saslimšana un nekavējoties vajag ārsta konsultāciju.

Atcerēsimies, ka ārpus ģimenes ārsta darba laika medicīniskus padomus var saņemt, arī zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Darbdienās medicīniskus padomus sniedz no plkst. 17.00 līdz 8.00, savukārt brīvdienās un svētku dienās — visu diennakti.

Pamatojoties uz gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa datiem, 17. janvārī  Slimību profilakses un kontroles centrs izziņoja gripas epidēmijas sākumu. Valsts apmaksātu ģimenes ārstu mājas vizīšu nodrošināšana gripas slimniekiem būs spēkā, līdz paziņos par gripas epidēmijas beigām.

Vairāk par gripas epidēmiju un gripas simptomiem, kā arī noderīga informācija iedzīvotājiem par profilakses pasākumiem, lai izvairītos no gripas saslimšanas, lasiet Slimību profilakses un kontroles centra interneta lapā www.spkc.gov.lv.

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com