Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Gripas laikā slimniekam jāpaliek mājās un jāsazinās ar ģimenes ārstu! 06.02.2018. plkst. 15.11

Gripas un citu akūtu respiratoru vīrusu saslimšanas gadījumā pacientam jāpaliek mājās un jau pirmajā saslimšanas dienā jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai uzsāktu ārstēšanos. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests atgādina, ka tā funkcija nav nodrošināt medicīnisku palīdzību tādas augšējo elpceļu vīrusu saslimšana gadījumā, kas norit bez sarežģījumiem — paaugstinātas ķermeņa temperatūras, klepus vai galvassāpēm. 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta  direktore Liene Cipule uzsver: «Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde neārstē gripu vai saaukstēšos. Mūsu uzdevums ir sniegt palīdzību veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās. Lielā daļā izsaukumu pacientiem ir bijusi vajadzīga ģimenes ārsta konsultācija. Akūtas augšējo elpceļu vīrusu saslimšanas, tajā skaitā gripa, 97% gadījumu ir ārstējamas ambulatori mājas apstākļos ģimenes ārsta uzraudzībā. Ārstēšanās ir jāuzsāk laikus, lai izvairītos no veselībai un dzīvībai bīstamām komplikācijām».

 Lai mazinātu komplikāciju risku un vajadzību ārstēties slimnīcā, telefoniski jāsazinās ar ģimenes ārstu, tiklīdz parādās slimības simptomi. Ar ārstu jāpārrunā turpmākā ārstēšanās un mājas aptieciņas saturs. Tāpat jau laikus jāparūpējas, lai mājās būtu ziemas vīrusu sezonai nepieciešamie medikamenti arī situācijām, ja saslimšanas simptomi sākas vēlu vakarā vai nakts stundās. 

Atgādinām, ka gripas epidēmijas laikā valsts apmaksā ģimenes ārsta mājas vizīti pie gripas slimnieka un pacienta iemaksa ir 2,85 eiro. Ja pacients vēršas NMP dienestā, kad nav apdraudēta veselība vai dzīvība, tad dienestam ir tiesības izsaukumā nenosūtīt neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi, vai arī par šādu izsaukumu pacientam jāmaksā 40,14 €. 

Vakaros un brīvdienās, kad ģimenes ārsts nestrādā, akūtas saslimšanas gadījumā palīdzību sniedz dežūrārsti (t.sk. izraksta medikamentu receptes, lemj par mājas vizīti).  Savukārt nakts stundās mediķa padomu var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 (darbdienās no plkst.17.00 līdz 8.00, svētkos un brīvdienās — visu diennakti).

Noskaidrot sev tuvākos dežūrārstus un veselības aprūpes iestādes var Nacionālā veselības dienesta interneta lapā: http://www.vmnvd.gov.lv/lv/kur-sanemt-medicinisko-palidzibu.

Rūpējieties par savu veselību un sazinies ar ģimenes ārstu jau saslimšanas pirmajā dienā, lai laikus sāktu ārstēties un mazinātu riskus veselībai!

Ilze Bukša,
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com