Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Gripa nāk! 11.12.2018. plkst. 11.24

Ventspilī ir reģistrēti pirmie gripas gadījumi. Esiet piesardzīgi un vakcinējieties pret gripu!

Vislabākā aizsardzība pret gripu ir ikgadēja vakcinācija, tomēr gripas epidēmijas laikā ārsti iesaka pēc iespējas mazāk apmeklēt cilvēku pulcēšanās vietas, regulāri vēdināt telpas, bet dienas laikā pēc iespējas biežāk mazgāt rokas, īpaši tad, ja ir bijusi saskare ar slimiem cilvēkiem. Uzturā būtu jālieto daudz šķidruma. Ēdienkartē pēc iespējas vairāk jāiekļauj produkti, kas satur fitokomponentus, proti, ķiploki, lociņi, citrusaugļi un svaigi kāposti. Fitokomponenti ir bioķīmiski savienojumi, kuri palīdz organismam cīnīties ar vīrusiem un saglabāt veselību. Plašāka informācija par profilaktiskajiem pasākumiem pieejama  https://spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/infekcijas-slimibas/gripa.

Imunitāti ir iespējams izveidot arī mākslīgi, ievadot organismā vakcīnu. Vakcīna izraisa antivielu veidošanos, bet neizraisa slimību! Gripas vīrusa mainības dēļ katru gadu vakcīna tiek izstrādāta no jauna, tādēļ jāvakcinējas ir katru gadu. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem 80% vakcinēto personu ar gripu nesaslimst, bet 20% izslimo gripu vieglā formā. 

Arī šobrīd Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā ir pieejamas vakcīnas ar 2018./2019.gada gripas tipu. Tāpat riska grupām, skatīt zemāk tekstā, ir pieejamas valsts apmaksātas vakcīnas pie ģimenes ārstiem un aptiekās.

Noteiktām iedzīvotāju grupām valsts apmaksā vakcināciju pret gripu.

Lai vakcinētos, vērsieties pie sava ģimenes ārsta!

Plašākas ziņas lasiet preses paziņojumā!

Marija Marlēna Krekovska,
SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Pievienotie faili
Preses paziņojums
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com