Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Grāmatu starts 11.10.2017. plkst. 14.14

«Grāmatu starts» ir bērnu lasīšanas veicināšanas programma, kas iepazīstina pirmsskolas vecuma bērnus ar aizraujošo grāmatu pasauli, aicina uz pirmo tikšanos ar bibliotēku un rosina lasīt visai ģimenei kopā.  

2017./2018. gadā programmā iesaistās arī Dundagas un Kolkas bibliotēkas sadarbībā ar pirmsskolas izglītības iestādēm «Kurzemīte» (grupiņu «Bitīte») un «Rūķītis». Programmā bibliotekāri kopā ar bērnudārza audzinātājām mazajiem 4 gadus vecajiem ķipariem palīdzēs iepazīt grāmatu un uzsākt viņu gaitas lasītprasmes attīstībā, aktivitātēs iesaistot arī bērnu vecākus, vecvecākus. Programmas ietvaros tiks strādāts ar pilnīgi visiem 4 gadīgajiem bērniem, kuri apmeklē bērnudārzu. Aktivitātes notiks no šā gada oktobra līdz nākamā gada aprīlim.

«Grāmatu startu» radījis Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs kā metodisku, visu Latviju aptverošu ilgtermiņa lasīšanas veicināšanas programmu pirmsskolas vecuma bērniem. «Grāmatu startam» notikt palīdz LNB Atbalsta biedrība  un ziedotāji — cilvēki, kuriem rūp, lai Latvijā augtu zinātkāra, gudra un izglītota jaunā paaudze, un, protams, novadu pašvaldības, kuru bibliotēkas ir iesaistījušās programmas norisē!

Lasīšanas veicināšanas programmas «Grāmatu starts» uzdevumi ir:

  • stiprināt lasīšanas tradīciju ģimenē;
  • nodrošināt kvalitatīvas literatūras pieejamību ikvienam bērnam, neraugoties uz ģimenes finansiālajām iespējām vai dzīvesvietu;
  • veicināt bērnos interesi par literatūru un veidot bibliotēku pakalpojumus pievilcīgākus ģimenēm ar maziem bērniem;
  • dot vienlīdzīgas izglītošanās un attīstības iespējas ikvienam bērnam, jo projekta ietvaros bibliotēkas tiek popularizētas kā vietas, kuru pakalpojumi un iespējas ikvienam pieejamas bez maksas.

Bibliotēka ir vieta, kur ar grāmatu starpniecību bērns var iepazīt sevi pasaulē un pasauli sevī. Bibliotēku piedāvājums bērniem ir saturīgs, izglītību un attīstību veicinošs un pieejams bez maksas. Bibliotēku plauktos rodamās grāmatas ir neaizstājamas ikviena bērna attīstībā, bagātas valodas, personības un vērtību veidošanā.

Pateicoties ziedotāju un pašvaldību atbalstam, līdz šim «Grāmatu startā» iesaistījušās 28 Latvijas bibliotēkas: Bauskā, Baložos, Bilskā, Cēsīs, Daugavpilī, Ērgļos, Gulbenē, Kalētos, Krotē, Kuldīgā, Kursīšos, Ķekavā, Jaunpilī, Jaunsātos, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Ogrē, Pāvilostā, Pūrē, Preiļos, Rīgā, Talsos, Valmierā, Vidagā, Ventspilī, kā arī divas latviešu skolas ASV (Vašingtonā un Ņujorkā). Kopumā «Grāmatu starta» aktivitātēs piedalījušies vairāk kā 1170 bērni un viņu ģimenes.

Ļoti ceram, ka mums kopā viss ļoti labi izdosies un 2018.gada rudenī mēs kopīgi varēsim turpināt programmu ar jaunajiem dalībniekiem, kuri būs nopūtuši savā dzimšanas dienas tortē ceturto svecīti un dūšīgi apmeklēs bērnudārzu.

Daudz patīkamu brīžu kopā ar grāmatu!      


Ruta Emereberga

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com