Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Grāmatu Pūcīte Dundagā 15.05.2018. plkst. 11.11

Pūce mums visbiežāk saistās ar mācībām, grāmatu un, jau no bērnības, visbiežāk to atpazīstamam kā gudrības simbolu. Tāpēc nav brīnums, ka Pūcīte izvēlēta par vēstnesi arī lasīšanas veicināšanas programmai «Grāmatu starts» pašiem mazākajiem bērniem.

14. maijā Dundagas pirmsskolas izglītības iestādes «Kurzemīte» zālē notika mazo Dundagas un Kolkas pūčulēnu ballīte, kurā piedalījās mūsu novada 4 gadus vecie bērni no grupiņas «Bitīte» un Kolkas bērnudārza.

2017. gadā Dundagas un Kolkas bibliotēkas pirmo reizi iesaistījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra un LNB Atbalsta biedrības izstrādātajā lasīšanas veicināšanas programmā «Grāmatu starts». Finansiāli dalību atbalsta Dundagas novada pašvaldība un LNB Atbalsta biedrība. Programmas aktivitātes notika kopš pagājušā gada oktobra. Sadarbībā ar bērnudārza audzinātājām, bibliotēka veidoja tematiskās grāmatu kopas un papildināja ar tām atbilstošās izvēlētās tematiskās nodarbības. Tikšanās reizēs bibliotēkā lasījām un skatījāmies grāmatas, bērni gāja rotaļās un skaitīja dzejoļus, kopā svinējām Latvijas dzimšanas dienu un teicām labus vārdus Latvijai.

Mazo Pūčulēnu ballītē ciemos ieradās pati Lielā Pūce un priecājās, ka mūsu pusē tik daudz bērnu ir draugos ar grāmatu. Par labi padarītu darbu mazie ķipari un viņu ģimenes saņēma dāvanu – pūcītes mugursomiņu, kurā ir Māras Cielēnas dzejoļu grāmatiņa «Trakulīte sandalīte» un padomu grāmata vecākiem par priekšā un kopā lasīšanas nepieciešamību bērniem, kā arī mīļa maza rotaļu pūcīte.

Mums kā bibliotēkai patika šīs programmas aktivitātes un ļoti ceram, ka 2018. gada rudenī varēsim turpināt iesākto ar jauniem dalībniekiem. Un protams, bibliotēka saka lielu paldies visām bērnudārza grupiņām un darbiniekiem par sadarbību un kopīgiem pasākumiem!

Ruta Emerberga,
Dundagas novada centrālās bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com