Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Gleznošanas pavasaris pieaugušo studijā «Māksla» 11.06.2018. plkst. 08.09

Dundagas Mākslas un mūzikas skolā ir beidzies mācību gads, 30. maijā uz pasniedzējas Daces Čoderas pēdējo šī mācību gada gleznošanas nodarbību pulcējās studija «Māksla» gleznotājas, lai savā ziņā atskatītos uz paveikto un domātu par turpmāko.

Dundagas Mākslas un mūzikas skola nodarbības pieaugušajiem piedāvā jau otro mācību gadu. Studijas dalībnieču iepriekšējais izglītības līmenis ir visdažādākais, vairums pēdējo reizi bija zīmējušas vidusskolā.

Pagājušajā mācību gadā gleznošanas nodarbībās strādājām tikai ar trīs pamatkrāsām — dzeltenu, zilu un sarkanu, visas pārējās krāsas un toņus ieguva, jaucot. Uzgleznojām vairākus krāsu mācības vingrinājumus — nelielas klusās dabas ar augļiem un dārzeņiem, lai izprastu krāsu jaukšanu, toņa nianšu nolasīšanu dabā un attēlošanu gleznojumā. Tās bija ievadnodarbības, kurās apguva arī pastozu un triepienveidīgu gleznošanas manieri.

Šo mācību gadu iesākām jau ar lielāka formāta monohromu gleznojumu, 4 nodarbībās katrai no trim studijas dalībnieču grupām tapa «Balta klusā daba» A2 formātā. Darbā turpinājām pilnveidot iepriekšējā mācību gadā apgūtās zināšanas un iemaņas, no jauna tika apgūtas prasmes veidot veiksmīgu darba kompozīciju, kā arī izprast un pareizi attēlot klusās dabas objektu savstarpējās attiecības un proporcijas, kā arī dabā nolasīt , uzjaukt un iegleznot to lokālās krāsas. Otrā mācību pusgada 6 nodarbībās pabeidzām monohromo gleznojumu un tam sekoja ziedi pēc fotoattēla.

Jāatzīst, ka pēc relatīvi īsa apmācības laika ir sasniegti jau vērā ņemami rezultāti un uzgleznotie ziedi bija ierāmēšanas vērti. Pasniedzējas Daces Čoderas iedrošinātas, studijas dalībnieces iegādājās rāmjus un 30. maija nodarbība izvērtās par draudzīgu ierāmēšanas darbnīcu. Katrs ierāmētais darbs atklāja savu vērtību un daiļumu un, šķiet, tikai tad studijas dalībnieces beidzot noticēja savai varēšanai. Lieliski, ka rezultāts gandarīja visus — gan studijas gleznotājas, gan pasniedzēju. Pelnīti jāuzteic visas 17 šī gada gleznošanas nodarbību apmeklētājas: Ilze Brūna, Jolanta Ģērmane, Zita Stumbiņa, Dārta Vidiņa, Ērika Kļaviņa, Ilze Burnevica, Edīte Irbe, Ance Remesa, Anita Šulca, Iveta Bekmane — Avota, Lenvija Jānberga, Aelita Grīvāne, Sarma Bumbiere, Danuta Skrible, Baiba Napska, Santa Nagla un Marina Gavrjutina.

Priekšā vasara, bet jau jādomā par nākošo mācību gadu. Ceram uz iespēju nodarbības pieaugušajiem turpināt. Iespējams, gaidāma «mācību maksas» paaugstināšana, jo šobrīd pašvaldība pieaugušos subsidē tādā pat apmērā kā interešu izglītības sagatavošanas klases. Ir doma nokomplektēt studijas Gleznošanas grupu, tās dalībnieki apmeklētu tikai gleznošanas nodarbības 2 astronomiskās stundas, reizi nedēļā, visu mācību gadu. Līdz šim visi studijas dalībnieki bija sadalīti 3 grupās un pamīšus apmeklēja gleznošanu, keramiku un darbs materiālā priekšmetu. Gleznošanas grupai būtu priekšrocība bez pauzēm apmācībā, visu mācību gadu gleznot, daudz secīgāk papildināt savas iemaņas zīmēšanā un gleznošanā. Arī pasniedzēja darbs tad kļūtu produktīvāks un pasniegšana metodiski pareizāka, darba ritms būtu rimtāks un mierīgāks. Interesentus iespējamajai Gleznošanas grupai lūdzu zvanīt pasniedzējai Dacei Čoderai 29543665 — būs pieprasījums šādām nodarbībām, raudzīsim, kādas ir iespējas to īstenot. Lūdzu pieteikties gan tos, kas jau darbojušies studijā «Māksla», gan citus gleznotgribētājus! Interesenti var būt bez priekšzināšanām, nepieciešama tikai vēlme mēģināt.

Skolotāja Dace Čodera

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
DMMS, mācības, skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com