Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Gaisma Dundagas luterāņu baznīcā 17.06.2021. plkst. 16.30

Uzsākta projekta «Gaisma Dundagas luterāņu baznīcā» īstenošana. Tajā paredzēts atjaunot baznīcas iekšējo elektrotīklu un nomainīt gaismekļus. 

Projekts tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas pasākumā «Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju». Publiskais finasējums ir 90 % no kopējām projekta izmaksām, pārējie 10 % ir draudzes līdzfinansējums. Darbus veic SIA «Metera».

2014. gadā ir apsekota baznīcas elektrosistēma un konstatēta neatbilstība drošības normām un esošajiem standartiem. Kritiskā stāvoklī bija elektroievada kabelis, kā arī zibensaizsardzības zemējums tornim.  2015. gadā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas glābšanas programmā baznīcas ārpusē un torņa telpā tika nomainīts elektroapgādes kabelis un izbūvēts zemējuma kontūrs. Visas baznīcas tehniskajā apsekošanā arī 2018. gadā ir secināts, ka iekšējie elektrotīkli ir neapmierinošā un bīstamā stāvoklī. Tāpat visi apgaismes ķermeņi ir fiziski nolietojušies.

Dundagas luterāņu baznīca ir viena no lielākajām lauku mūra baznīcām Ziemeļkurzemē un ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Jaunie gaismekļi plānoti atbilstoši šādas celtnes specifikai: vēlīnā baroka stilā, pielāgojot esošajam interjeram. Vecās lampas torņa telpā un sakristejā tiks nomainītas ar vienpakāpju lustrām, zem balkona un aiz altāra paredzēti lukturi, bet zāles sienas rotās trīsžuburu «svečturi». Jaunie gaismekļi izgatavoti Polijā, kompānijā «Aladyn». Mūsdienu prasībām atbilstošs, energoefektīvs apgaismojums paredzēts arī altārim, ērģelēm, otrā stāva torņa telpā, kriptā un uz balkona.

Abas lielās lustras zāles centrā netiek mainītas pret jaunām, bet vienlaikus jau aprakstītajam projektam nodotas restaurācijā SIA «Zeltkaļi» meistariem. Lustrām notīra un atjauno visas detaļas, bet trūkstošās un neatgriezeniski bojātās izgatavo no jauna.

 

Alanda Pūliņa,
Dundagas ev. lut. draudzes projektu koordinatore

 

 

Logotipu rinda

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
draudze, projekti
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com