Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Frontes līnija ir mūsu sirdīs 16.11.2016. plkst. 09.57

11. XI laukumā pie Dundagas pils notika Lāčplēša dienas pasākums.

Kā Dundagā jau gadiem ierasts, Lāčplēša dienas atceri ievadīja lāpu gājiens no vidusskolas uz piemiņas pasākuma norises vietu. Īstenībā gan viss sākās agrāk — ar sagatavošanos, uzvelkot skaistu, lielu valsts karogu, ar ciemiņu uzrunāšanu, ar tējas vārīšanu, — tās iedvesmojošais aromāts visu dienu piepildīja senās Dundagas pils telpas.

Varam priecāties, ka mums ir zemessargi, ir braši jaunsargi un to vadītājs. Viņi soļoja svinīgā gājiena priekšgalā. Varam priecāties, ka šādā reizē piedalās kupls bērnu un jauniešu pulks un būtībā vienojas visas paaudzes. Varam priecāties, ka Lāčplēša dienā piedalās deputāti, domes priekšsēdētājs un mācītājs.

Gunārs Laicāns, ievadot atceres brīdi, īsi atgādināja par notikumiem gandrīz pirms 100 gadiem, par Lāčplēša dienas tradīciju, arī par filmu Rīgas sargi, kas vēsta par senajām un reizē vienmēr aktuālajām Brīvības cīņām. Mazirbes draudzes mācītājs Kārlis Irbe atgādināja Rakstos pausto patiesību — ziedošanos savu draugu labā, kas ir augstākā vērtība visos laikos. Tie dažāda gadagājuma Latvijas ļaudis, kas atdeva savas dzīvības Brīvības cīņās, to darīja savu sievu, savu bērnu, savu vecāku un arī nākamās Latvijas labad, tātad arī mūsu dēļ. Tāpat arī mums jābūt gataviem ziedoties mūsu draugu, līdzcilvēku un nākamo paaudžu dēļ. Paldies Dievam, ka Latvijas zemē nenoris tieša karadarbība, bet frontes līnija vienmēr ir mūsu sirdīs, uzsvēra K. Irbe. Tā ir izšķiršanās starp patiesību un meliem, starp labo un ļauno mūsu ikdienā, un tieši tā mēs kopīgi veidojam savu valsti katru dienu, kamēr vien elpojam.

Ar dziesmām un dzeju klātesošos uzrunāja mūspusē jau pazīstamie dziesminieki Valdis Atāls un Arnolds Kārklis, kā arī Egons Pičners. Dzirdējām dziesmas no V. Atāla dzelzs repertuāra, arī tautasdziesmas. V. Atāls, sveicot svētkos, bilda, ka visiem dundadzniekiem nes sveicienus no mūsu karoga dzimtenes, no Cēsu puses.

Alnis Auziņš

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Lāčplēša dienā

Atslēgvārdi
svētki
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com