Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Fotokonkursa «Slīterei – 90» izstāde Dundagas bibliotēkā 20.05.2014. plkst. 13.29

Līdz 30. VI apskatāma izstāde, kas atspoguļo dalībnieku redzējumu par Slīteres nacionālā parka ainavām, floru, dzīvniekiem un sadzīvi — cilvēkiem ikdienā un atpūtā.

Fotokonkursu par godu Slīteres nacionālā parka 90 gadu jubilejai rīkoja Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija un žurnāls «Vides Vēstis» ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumu.

Izstādē apskatāmas 90 labākās fotokonkursa «Slīterei – 90» fotogrāfijas, kuru vizuālo vēstījumu papildina interesanti apraksti. Konkursā piedalījās 25 dalībnieki no visas Latvijas, un kopā tika iesniegti 106 darbi. Visbiežāk fotografēti dzīvnieki, savukārt ainavu attēlos lielākoties redzama jūra.

Neparastu nosaukumu krāšņās bildes stāsta, piemēram, par lapsu, kas atteicās no sviestmaizes, iepazīstina ar astoņpadsmit spāru desantu, fotogrāfijās ir pamanīts tīklā notvertais un sajūsmas vilnis ceļā uz Kolku, turpat ir gliemežtransports, dzērveņu purvs miglā un veco jūras steķu stāsts, kā arī daudzi citi mīlestības apliecinājumi pret Slīteri.

Konkursa vērtēšanas komisijas pārstāvji fotogrāfi Andris Eglītis un Ainars Meiers, žurnāla «Vides Vēstis» redaktore Anitra Tooma un Latvijas Dabas muzeja vecākais entomologs Jānis Dreimanis par labāko ainavu kategorijā atzina Ilvas Buntikas fotogrāfiju «Liedagā laiva snauž», dzīvnieku kategorijā Viļņa Skujas fotogrāfiju «Lūsis», floras kategorijā Julitas Klušas fotogrāfiju «Sfagni paceļ glāzītes (sporu vācelītes) par Slīteri!», savukārt par labāko fotogrāfiju, kurā attēloti cilvēki, komisija atzina Līgas Eglītes «Atmiņu smarža III». Izstādes atklāšanā 29. X balsojot noskaidroja arī labāko no laureātēm. Tā ir Viļņa Skujas fotogrāfija «Lūsis».

Ruta Emerberga

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
daba, SNP
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com