Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Fotoizstāde «Rīgas pils atdzimšana» 25.10.2016. plkst. 17.06

Dundagas bibliotēka aicina uz foto ekskursiju atjaunotajās Rīgas pils zālēs — mūsu telpās apskatāma valsts akciju sabiedrība «Valsts nekustamie īpašumi» veidotā fotoizstāde «Rīgas pils atdzimšana», kas ieved izstādes apmeklētājus pils gadsimtu vēstures krāšņumā.

Fotogrāfijās, kas tapušas pēc vērienīgajiem rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem, var skatīt, kā atjaunotas Rīgas pils Baltā zāle, Svētku zāle, Sūtņu zāle un Ģerboņu zāle. Zālēs, kas atguvušas savu patieso vēsturisko spozmi, atjaunots katrs elements to vēsturiskajā veidolā — ikviens zīmējums, izcilnis un dekors, rekonstruējot to oriģinālo izskatu. Īpaši atzīmējams pieredzes bagātās itāļu restauratores Almas Ortolanas ieguldījums, atjaunojot Anša Cīruļa griestu un sienu gleznojumu Sūtņu zālē. Tāpat liels darbs veikts Baltajā zālē, kur pēc koka konstrukciju izbūves un atjaunošanas pabeigts darbs pie interjera detaļām. No jauna izveidoti un apzeltīti ģipša veidojumi. Restaurācijas darbnīcās no jauna izgatavotas dekoru kopijas. Savukārt Ģerboņu zālē speciālisti no jauna vienu pēc otra uz griestiem zīmējuši Latvijas novadu un pilsētu ģerboņus. Svētku zālē atjaunoti vēsturiskie griestu panno.

Rīgas pils atjaunošanas un restaurācijas projekts ieguva «Latvijas būvniecības gada balvas 2015 Grand Prix». Šis prestižais valsts mēroga ēku un būvju konkursa vērtējums ir īpaši nozīmīgs Rīgas pils rekonstrukcijā un restaurācijā iesaistītajiem speciālistiem — vairāk nekā 250 strādniekiem, kas strādāja pilī, un 60–70 restauratoriem dažādās darbnīcās.

Fotogrāfiju izstādi bibliotēkā papildina grāmatas ar informāciju par Rīgas pili.Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com