Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Fotoizstāde Dundagas pilī 26.01.2015. plkst. 13.22

Pils mazajā zālē un kolonzālē apskatāma mākslinieka Andra Zēgnera fotogrāfijas.

Pirmoreiz jauno fotogrāfiju sērija «Signum florentis» jeb «Ziedošā zīme» tika parādīta 2009. gada vasarā Rundāles pils muzejā, kur māksliniekam vienlaicīgi bija iespēja fotografēt senu un retu rožu šķirņu ziedus.
«Andris Zēgners puķi prot ieraudzīt tā, kā mēs to parasti neredzam. Mēs uz puķi lūkojamies no milža pozīcijām, bet Andris parāda, kāds ir zieda skaistums, kad to apskata tauriņš, skudra vai bite,» — tā mākslinieka ziedu fotogrāfijas raksturojis Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

Mākslinieka rokrakstu raksturo vērienīgi fotogrāfiju cikli, kuros autors pēta un tuvplānā iemūžina dažādus dabas elementus un objektus, uguns plastiku, ūdens, zemes un akmens virsmas. Apkārtējā pasaulē iedvesmo fotogrāfu uz neparastu formu meklējumiem.

Pēdējos četros gados Andra Zēgnera uzmanību piesaistījuši ziedi. Mākslinieks ir intensīvi sadarbojies ar pazīstamākajiem Latvijas puķu selekcionāriem, īpaši tulpju selekcionāru Ēvaldu Pauperu. Kopdarbība izveidojās radoša, jo fotografējot ziedus radās iespēja atklāt aizvien neparastākas formu un krāsu kombinācijas, kas «ierakstītas» tulpēs, magonēs, rozēs un īrisos, cenšoties gan pietuvoties zieda kā trauslas, neizpētītas matērijas iespējām, gan fiksēt dažādas, mazāk ierastas ziedu formu un krāsu vizuālas interpretācijas, kas nereti līdzinās abstrahētiem mākslas darbiem. Andris Zēgners atzīst, ka viņam «zieds ir dievišķā skaistuma zīme. Trauslajās ziedlapu līnijās ierakstītajām zīmēm mēs bieži paejam garām, bet ir vērts tajās ieskatīties», ko autors sekmīgi arī demonstrē fotogrāfiju ciklā.

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com