Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Filmas «Modris» izrāde Dundagā 06.01.2015. plkst. 09.36

16. I plkst. 18.00 Dundagas pilī izrādīs Lielā Kristapa balvas ieguvēja Jura Kursieša filmu «Modris».

Biļetes cena 2 €.

Filma ir patiesos notikumos iedvesmots stāsts par pusaudzi, kura samilzušais konflikts ar māti noved līdz tiesu darbiem. Pēc tam Modris nolemj atrast tēvu, kuru nekad dzīvē nav saticis. Galvenajās lomās Kristers Pikša, Rēzija Kalniņa.

Filma «Modris» nominēta septiņām Nacionālā filmu festivāla «Lielais Kristaps» balvām, tostarp kā labākā spēlfilma un labākais režijas darbs. Filmas galvenās lomas atveidotājs, neprofesionālais aktieris Kristers Pikša nominēts labākā aktiera balvai.

Filma saņēmusi gan skatītāju, gan kino kritiķu atzinību. Kinozinātniece Kristīne Matīsa filmai «Modris» dod piecu zvaigžņu vērtējumu un īpaši apraksta tās finālu: «Tas ir tik lieliski jaudīgs, ka elpa aizraujas». Augstāko vērtējumu filmai sniedz arī žurnāla «Ir» kinokritiķe Kristīne Giluce: «Modris ir izcila filma par trauslo pieaugšanas mākslu».

Filmu novērtējuši arī citu valstu kinokritiķi, ietekmīgais ASV žurnāls «Variety» raksta: «Kursietis nepiedāvā atbildes, bet viņš paveicis apbrīnojamu darbu, uzdodot jautājumus. Filmas «Modris» stāstu būtu viegli pārnest uz jebkuru ASV vidienes pilsētu, kur vecāki un sistēma pusaudžus bieži vien uzlūko līdzīgi».

Režisors — J. Kursietis.
Žanrs — drāma.
Filmas garums: 1 stunda 38 minūtes.

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kino, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com