Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Filma «100 gadi esības vējos» 17.09.2018. plkst. 11.55

12. septembrī Kolkā filmēja vienas no pēdējām epizodēm filmai «100 gadi esības vējos», kuras pirmizrāde plānota 11. novembrī filmu festivālā «Lielais Kristaps» kinoteātrī «Splendid Palace».

Dokumentālā filma ir stāsts par Latvijas vienaudžiem, kas, neskatoties uz cienījamo vecumu un garajā mūžā piedzīvoto, joprojām ir aktīvi un dzīvespriecīgi. Viena no divpadsmit filmas varonēm ir arī kolciniece Fanija Budovska.

Filma tapa vairākus gadus. Pašā sākumā bija raidījums par simtgadnieci Martu. Filmas idejas autors un producents Lūkass Mairis Marcinkevičs saka, ka tam prasījās turpinājums, bet ne vairs kā raidījums. Un pamazām radās doma apzināt Latvijas simtgadniekus un viņu acīm veidot stāstu par Latviju. Sākumā nebija ne filmēšanas grupas, ne scenārija, ne finansējuma. Filmas stāsts un arī nosaukums nāca lēnām. Filmas vēstījuma pamātā ir filmas režisores un scenārija autores Ludmilas Ikeres grāmata «Esības vējos». Gunta Ilkere atklāj, ka «esības vējos» visspilgtāk raksturo filmas varoņu stāstus.

Filmā netiks atspoguļotas varoņu biogrāfijas, tās būs epizodes un atmiņas no simtgadnieku dzīvēm, kas stāstīs, kā cilvēki dažādās savas dzīves situācijās pieņēmuši lēmumus un izdarījuši izvēles.

Filmas operators Valdemārs Helmanis saka, ka filma sastāv no pērlītēm. Katrs stāsts ir pērle un nu atliek katrai pērlei filmā atrast īsto vietu. Filmas montāžas režisore Gunta Ikere atzīsts, ka būs grūti no visa safilmētā materiāla, kas veselu mēnesi pārskatīts katru dienu sešas stundas dienā, atlasīt pašus spilgtākos un trāpīgākos momentus.

Filmas simbols ir ozols. Tas ir tikpat sīksts kā latviešu tauta, kas raksturo latviešu ceļu cauri simtgadei. Valdemārs Helmanis: “ Filmas mērķis ir parādīt tautas vitalitāti, kā iziet cauri visiem notikumiem. Svarīga ir šo cilvēku vērtību sistēma un garīgā dimensija, kas palīdzēja šiem cilvēkiem izdzīvot grūtos laikus”.

Jau tagad par filmu interesi izrādījušas Vācija, Itālija, Norvēģija un pat Brazīlija.

Inguna Pekmane,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Filmas «100 gadi esības vējos» epizožu uzņemšana Kolkā

Atslēgvārdi
kultūra, filma, Kolka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com