Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ekoskolas projekta «Ēdam atbildīgi» mērķis sasniegts 06.06.2017. plkst. 10.20

Pirmsskolas izglītības iestādē  «Kurzemītē» noslēdzies trešais ekoskolas gads. Šī gada tēma bija «Pārtika», kas atļāva piedalīties ekoskolu starptautiskajā projektā «Ēdam atbildīgi!» (uz rīcību vērsta globāla mācību programma EYD 2015) un izvirzītais mērķis — mazināts pārtikas atkritumu daudzumu.

Noslēguma pasākumā mazie pirmsskolnieki kopā ar Kāmja kungu atskatījās uz gadā paveikto. Bērni iepazina ekomarķējumu un godīgas tirdzniecības zīmes. Daudz jauna uzzināja un sabiedrībai stāstīja par palmu eļļas ražošanas kaitīgo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību. Atteicās lietot plastmasas maisiņus un devās Dundagas ielās, dāvinot dundadzniekiem auduma maisiņus. Mācījās ēdienu uz šķīvja uzlikt paši tieši tik daudz, cik var apēst. Gatavoja veselīgus našķus un salātus. Kāmja kungam ļoti patika, ka bērni sēja, stādīja un vēroja, kas izaug no dažādām Latvijā pašu dārzos ievāktām sēklām. Kopīgi uzzināja cik garu ceļu veic ēdiens, līdz nonāk uz mūsu galda. Visu šo izzinošo nodarbību rezultātā projekta mērķis — samazināt pārtikas atkritumus — ir izpildīts. Pārtikas atkritumi iestādē samazinājušies par 37%!

Šoreiz Kāmja kungs bija ieradies ar visu ģimeni, jo ir pārliecināts, ka šeit ir īstā vieta, kur apmesties uz dzīvi, jo šeit saimnieko videi draudzīgi un ēd atbildīgi.

Katra grupiņa no Kāmja kunga saņēma goda diplomu, kā apliecinājumu par čakli un atbildīgi veiktajiem darbiem, un Kāmja kungs aicināja arī vasarā ievērot un sekot līdzi tam, kas apgūts gada garumā, ko bērni apstiprināja ar skaļu APSOLĀM !

Kā atzina pirmsskolas skolotājas ne tikai bērni ir kļuvuši zinošāki un atbildīgāki, bet arī viņu vecāki. Tas viss pateicoties PII «Kurzemīte» ekoskolas koordinatorei Rudītei Baļķītei un viņas radošās komandas veikumam.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un efektīvākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kas arī Latvijā 15 gadu laikā ir ieguvusi ievērojamu popularitāti — šobrīd tajā darbojas jau vairāk nekā 200 izglītības iestādes — ne tikai skolas, bet arī pirmsskolas un augstskolas.


Inguna Pekmane

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Gada noslēgums bērnudārza «Kurzemīte» ekoskolā

Atslēgvārdi
skola, bērnudārzs
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com