Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Eiropas putnu vērošanas diena Kolkasragā 28.09.2015. plkst. 08.35

3. X Kolkasragā putnu vērošanas pastaigas. Tikšanās plkst. 9.00 un 11.00 pie Kolkasraga informatīvā centra. Pieteikties  pa tālruni 26638608. Ekskursiju vadīs Gaidis Grandāns.


Lielākā daļa zina, ka rudenī gājputni dodas uz siltajām zemēm. Taču Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu aicina ne tikai zināt, bet arī atklāt putnu burvību rudenī, ko sniedz putnu migrācija, un 3. un 4. X ikvienu aicina pievienoties ap 25 bezmaksas pasākumiem dažādās Latvijas vietās. Turklāt putni nav obligāti jāpazīst — iepazīsim tos kopā!

Eiropas Putnu vērošanas dienas ir ikgadējs pasākums, kas ietver simtiem aktivitāšu dažādās valstīs. Putnu novērošanas vietās novērotos putnus, kā arī piedalījušos cilvēkus saskaita un nacionālās organizācijas sniedz par tiem informāciju Eiropas centram, kas šogad atrodas Nīderlandē. Iepriekšējā gadā Eiropas Putnu vērošanas dienās vairāk nekā 23 000 cilvēku no 33 valstīm vienā nedēļas nogalē saskaitīja 2 531 787 putnus. Savukārt Latvijā ap 780 dalībnieku kopā reģistrēja 91 102 putnus no 153 sugām.

Putni migrācijas laikā saskarās ar dažādiem apdraudējumiem. Nesens starptautiskās putnu aizsardzības organizāciju apvienības BirdLife International pētījums liecina, ka 25 miljonus (!) migrējošo putnu katru gadu noķer Vidusjūras reģiona valstīs. Pēc tam vairumam putnu tālāk vēl jāpārvar nedraudzīgais Sahāras tuksnesis un citas briesmas divas reizes gadā. BirdLife partnerorganizācijas (Latvijā — Latvijas Ornitoloģijas biedrība) turpina sniegt atbalstu, lai cīnītos ar nelegālajām putnu medībām to migrācijas laikā.

Migrējošajām putnu sugām ļoti nozīmīgas ir ne tikai ligzdošanas vietas ziemeļos, bet arī piemērotas atpūtas un barošanās vietas migrācijas ceļā, kā arī piemērotas dzīvotnes ziemošanas vietās. Eiropas putnu vērošanas dienu jeb EuroBirdwatch 2015 mērķis ir pievērst uzmanību putnu migrācijas brīnumam un migrējošo putnu vajadzībām ceļošanas laikā un ziemošanas vietās Vidusjūras reģionā un Āfrikā. Ikviens interesents var arī pats izspēlēt baltā stārķa vai bezdelīgas migrācijas spēli, lai labāk saprastu, ar kādām briesmām jāsastopas putniem migrācijas laikā. Spēles atrodamas LOB interneta lapas www.lob.lv sadaļā «Skolotājiem».

 

Agnis Bušs,
LOB sabiedrisko attiecību koordinators,
agnis@putnidaba.lv

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
daba, Kolka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com