Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ebru papīrmākslas radošā darbnīca Mākslas un mūzikas skolā 05.02.2014. plkst. 14.50

31. I Dundagas Mākslas un mūzikas skolā notika radošā darbnīca, kurā guvām pirmās iemaņas un zināšanas par ebru tehniku.

Ebru, kas mūsdienās pazīstama kā dekoratīvi lietišķā papīrmāksla, ir viens no senākajiem Turcijas mākslas veidiem, kam precīza izcelsmes vieta un laiks nav zināms. Kad 8. gadsimtā turki sāka darināt papīru, viņi sasniedza augstu līmeni papīra dekorāciju mākslā. Meklējot šai mākslai precīzāko nosaukumu, tas dēvēts par dzīslotu, mākoņainu, bet precīzākais skaidrojums varētu būt — māksla uz ūdens virsmas. Vecākais zināmais ebru darbs nāk no 11. gadsimta un liecina, ka šajā laikā māksla sasniegusi pilnību. Šīs tehnikas jēga ir ūdenī nesķīstošās krāsās. Uz iepriekš sabiezināta ūdens uzpilina krāsas, pēc tam ar dažādu instrumentu palīdzību veido zīmējumus un rakstus tieši uz ūdens virsmas. Pašam procesam piemīt terapeitiskas īpašības, tas veicina relaksāciju, vērojot krāsu un formu skaistumu, kas maigi pārplūst viens otrā.

 

 

Meistarklasi vadīja gleznotāja un vizuālās mākslas pasniedzēja Irina Trumpele, kas savā glezniecībā tiecas pēc garīgajām vērtībām. Mācot gleznošanu, māksliniece izmanto meditatīvo pieeju, pasniedz zīmējuma pamatus, palīdz cilvēkos attīstīt radošās dotības. Māksliniece piekopj individuālu pieeju, palīdzot saprast, ka radošās spējas ir saistītas ar personības attīstību. Kā izpaužas trauslā ebru māksla, ir nojaušams, ja to skata savām acīm.

Ir iecerēta ebru meistarklases nodarbība pieaugušajiem. Interesentiem uzziņas pa telefonu  28729495.

Linda Celma, direktora vietniece mācību darbā

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
māksla, skola, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com