Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dzemdību nodaļas izvēle 11.10.2018. plkst. 15.56

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļu iespējams apskatīt, iepriekš piesakot vizīti pa tālruni 636 24404.

Tuvojoties brīnišķīgajam notikumam – bērniņa nākšanai pasaulē, arvien biežāk prātā māmiņām iezogas doma kur, kad un rīkoties dzemdības sagaidot.

Māmiņām izvēloties dzemdību nodaļas vietu, kritēriji izvēlei var būt dažādi:

  • ieteikumi no ģimenes, draugiem, paziņām;
  • dzīvesvietas attālums no dzemdību nodaļas;
  • vecmātes izvēle;
  • pieredzes stāsti internetā;
  • un citi faktori.

 

Izdarot izvēli māmiņai būtu ieteikums apmeklēt dzemdību nodaļu un patiešām to iepazīt, apmeklējot palātas, dzemdību zāles, kā arī medicīnas personālu. Dzemdību nodaļas apmeklējums ir ne tikai iespēja laicīgi iepazīt apkārtējo vidi bērniņa sagaidīšanai, bet arī iepazīt personālu un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļu iespējams apskatīt, iepriekš piesakot vizīti pa tālruni 636 24404. Vizītes laikā vecmātes atbildēs uz Jūsu jautājumiem, kā arī iepazīstinās ar palātām un parasto un ūdens dzemdību zāli (ja zāles būs pieejamas konkrētajā laika posmā).

Māmiņām līdz 12. grūtniecības nedēļai būtu jādodas pie sava ginekologa  kas veiks apskati, nozīmēs analīzes un veiks sonogrāfijas izmeklējumu. Ja ar māmiņas veselību būs viss kārtībā, viņa līdz grūtniecības beigām var doties uzskaitē pie vecmātes, ieteicams reizi mēnesī. Ja tomēr māmiņai ir kādas raizes, satraukums vai jautājumi, tad apmeklēt vecmātes var arī biežāk. Vizītes laikā vecmāte veic svēršanu, mēra asinsspiedienu, paklausās sirdstonīšus, novēro, kā attīstās bērniņš, izvērtē analīžu rezultātus, kā arī aprunājas ar topošo māmiņu un atbild uz viņas jautājumiem par dzemdībām. Ja apskates laikā tiek konstatētas kādas veselības problēmas vai novirzes no fizioloģiskās grūtniecības, tad sieviete tiek nosūtīta pie sava ginekologa.   

Ja māmiņai ar vecmāti izveidojies labs kontakts un ir vēlme, lai vecmāte ar viņu būtu kopā arī dzemdībās, ir iespēja noslēgt dzemdību līgumu. Tas gan ir maksas pakalpojums, jo Valsts programma šādu pakalpojumu neapmaksā. Dzemdību līguma noslēgšanas gadījumā parasti grūtniece ar savu vecmāti sazvanās jau pirms braukšanas uz slimnīcu un viņas uz dzemdību nodaļu brauc kopā. Vecmāte vada visu dzemdību procesu no sākuma līdz beigām.

Lai sagatavotos dzemdībām, slimnīcā tiek piedāvātas arī izglītojošās lekcijas topošajiem vecākiem. Aktuālais lekciju grafiks ir pieejams slimnīcas mājaslapā un sociālajos tīklos. Pieminēsim, ka lekcijās ir ieteicams doties kopā ar otro pusīti, lai ne tikai māmiņa bet arī tētis būtu gatavs bērniņa sagaidīšanai. Tētis ir māmiņas atbalsts ik dienu, gan grūtniecības laikā, gan dzemdībās, gan ik dienas aprūpējot mazuli.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā grūtnieces grūtnieču aprūpes kabinetā pieņem daudzu ventspilnieču un citu pilsētu iemīļotas vecmātes – Aija Ziemele, Diāna Zaļepska un Baiba Mincenberga.

Nodaļā dzemdības pieņem kvalificēti ginekologi Sergejs Gurjanovs, Natālija Lapa, Elīna Lauva, Inese Gračova, Larisa Samkova, Natālija Gailīte, Valdis Kupelis, Zanda Ākule.

Dzemdību nodaļā ir pieejami kvalificēti speciālisti un mūdienīgas iekārtas māmiņas un viņas mazuļa kvalitatīvai aprūpei. Nereti simptomi parāda, ka iespējams, būs nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās jeb ķeizargrieziens, bet šādos gadījumos tiek izmantota STAN iekārta, kas paredzēta dzemdību procesa monitorēšanai. Šī iekārta īsā laika posmā parāda mazuļa sirds kardiogrammu, pēc kuras var precīzi noteikt vai ķeizargrieziens ir nepieciešams vai arī var turpināties dabiskās dzemdības.  Tāpat tiek veidota cieša sadarbība ar citām slimnīcas nodaļām, nepieciešamības gadījumā, sniedzot arī cita veida medicīnisko palīdzību, piemēram, ja māmiņai ir nepieciešama neatliekama dialīze nieru funkciju atjaunošanai, tā tiek sniegta nekavējoties slimnīcas Kurzemes Nieru aizstājterapijas centrā.

Dzemdību nodaļu plānots papildināt ar mūsdienīgām tehnoloģijām ERAF projektā «SIA Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas veselības aprūpes infrastruktūras attīstība». Šogad plānots iegādāties divas plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas (invazīvu un neinvazīvu), fototerapijas sistēmu, kā arī sildīšanas matrači mazuļiem.

Tālrunis uzziņām: 636 24404, savukārt plašāka informācija par dzemdību nodaļas piedāvājumu slimnīcas mājaslapā www.ziemelkurzemesslimnica.lv .

 

Marija Marlēna Krekovska,
SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com