Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dzejnieks dzimtajā Dundagā 08.12.2016. plkst. 11.26

Nosvinējis 85. dzimšanas dienu Rīgā, dzejnieks un prozaiķis Arnolds Auziņš 6. XII viesojās Dundagas vidusskolā un pilī.

Skolā dzejnieks tikās ar 6. un 11. klases audzēkņiem. Dundagas iedzimtais pastāstīja raibus faktus no sava raženā mūža, no galvas skaitīja dzejoļus un nedaudz arī literārās anekdotes. Klātesošie uzzināja, ka Arnolds Auziņš pats par tuvāko dzejoli atzīst Balādi manam vectēvam, ko arī pārliecinoši nodeklamēja. Skolēni gan kautrējās izvaicāt autoru, lai gan tikšanās reizei bija gatavojušies. Skolotāja Inta Freiverte iepazīstināja viesi ar galvenajām atziņām, kādas audzēkņi guvuši no intervijas novembra Dundadzniekā. Dzejnieks ieguva īpašumā sestklasnieku darinātās ilustrācijas dažādiem viņa dzejoļiem.

Autorvakars pilī pulcēja 30 interesentu. Mazajā zālē mājīgi smaržoja kafija, uz ekrāna datorpriekšstādē publika varēja gūt ieskatu dzejnieka dzīves nozīmīgos faktos, arī interesantās fotogrāfijās. Arnolds Auziņš kā parasti mācēja saistīt zāles uzmanību gan ar dzejoļiem, gan asprātīgiem pastāstiņiem no savas dzīves. Arī šajā auditorijā jautājumi nebira kā no pārpilnības raga, toties labi noslēgumā pavaicāja režisore Vaira Kamara: lieliska ir spēja uz sevi paskatīties ar smaidu, bet kas tajā ir vairāk — Dieva dāvanas vai paša darba? Viesis uz to atbildēja ar repliku, ka pēc dabas esot paslinks... Te nu gan varētu iebilst, jo bagātīgais literārais devums šo apgalvojumu apgāž.

Labi sagatavojies dzejnieka autorvakaram bija domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns. Viņš iepazīstināja ar interesantām faktu liecībām par Arnolda Auziņa skolas gadiem, kas atspoguļo to, ka nākamais dzejnieks, mācīdamies Dundagas pilī, gluži paraugzēns nav bijis. Vēl kāds interesants fakts: gatavības apliecības kopijā, ar ko ciemiņš visus iepazīstināja, ir vieni vienīgi piecnieki, tolaik augstākais vērtējums, bet nav mācību priekšmeta «dziedāšana». Vai tāpēc, ka, pēc paša Auziņa atzinuma, muzikālās dzirdes trūkuma dēļ viņš izmests no kora?

Noslēgumā — ziedi, bučas un kopīga mielošanās ar kliņģeri. Paldies bibliotēkas vadītājai Rutai Emerbergai ar palīdzēm par šīs dienas rīkošanu, arī pils meitenēm un  vidusskolai. Kā populārā dzejolī saka šī gada jubilārs: «Mēs vēl tiksimies!»

Alnis Auziņš
Ineses Dāvidsones foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Arnolda Auziņa autorvakarā

Atslēgvārdi
bibliotēka, tikšanās
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com