Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundznik valad 14.12.2015. plkst. 11.33

Tā saucas Viļņa Mitlera grāmata, kas atvēršanas svētkus piedzīvoja 11. XII Dundagas bibliotēkā.

Vakarēšana sveču gaismā, ko rīkoja Kubalu skola–muzejs sadarbībā ar bibliotēku, pulcēja  vairāk nekā 30 interesentu. Īstenībā visus šos cilvēkus kopā saaicināja Viļņa Mitlera fenomens. Manuprāt, V. Mitlers bija cilvēks, kuram piemita absolūtā dzirde dzīves norišu un cilvēcisko attiecību jomā, vides likumsakarību izpratnē un dzimtās valodas uztverē. Grāmata iznākusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, bet muzeja vadītājam Ivaram Abajam pateicība par ideju, par uzrakstītu projektu un neatlaidību grāmatas izveidē.

Dundznik valad, ko veido vārdnīca ar skaidrojumiem un valodas piemēriem, atmiņas un nostāsti  un sakāmvārdi un parunas, ir ne vien brīnišķs Dundagas apkaimes valodas bagātību krājums, bet arī piemineklis aizgājušo laiku dzīves modelim, kas nekad vairs neatgriezīsies, turklāt stāstiņi uzrakstīti ar atzīstamu literāru ķērienu.

Mājīgajā puskrēslā dzirdējām daudz uzrunu, sākot ar cienījamo viešņu valodnieci Brigitu Bušmani, un beidzot ar Ivaru Abaju. Vakara virsotne bija paša Viļņa Mitlera stāstījuma atskaņojums, kas vislabāk  raksturoja unikālo personību.

I. Abajs ar muzeja darbinieces Martas Ratkevičas palīdzību dāvāja ziedus un grāmatas daudziem klātesošajiem. Dundznik valad tagad būs novada bibliotēku un skolu īpašumā, bet elektroniski vārdnīcu vēl papildinās un novērsīs pamanītās kļūdas. Jāpiebilst, ka jaunā grāmata ir Kubalu skolas–muzeja III burtnīca, un I. Abajs pateicās iepriekšējai sadarbībai ar Sofiju Dravnieci un Vilmu Vēbergu, — bez šīs pieredzes netaptu arī jaunais darbs.

Noslēgumā Ziemassvētku noskaņās muzicēja Vecpilsētas dziedātāji, bet pēc tam klātesošie cienājās ar pļedām — dundzinieku ēdienu, kas gan nav pieminēts grāmatas vārdnīcas daļā...

Alnis Auziņš


Elektroniskā formātā grāmata būs lasāma muzeja mājas lapā www.kubalmuz.lv no 11. XII. Tepat ju viš i!

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kultūra, bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com