Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas pilī gleznu izstāde «Līvzeme 2015» 18.02.2016. plkst. 16.41

Kultūras projektā «Lībiskais līdzās» 2015. gadā notika starptautisks mākslinieku plenērs vairākos Kolkas pagasta piekrastes ciemos. Mākslinieki no Igaunijas, Lietuvas, Ungārijas un Latvijas apmeklēja Sīkraga, Vaides, Košraga, Miķeļtorņa, Kolkas un Mazirbes vietējo iedzīvotāju sētas. Ļoti sirsnīgā atmosfērā un izzinošās sarunās tapa vairāki portreti un ainavas, kas ne vien dokumentālā, bet arī mākslinieciski subjektīvā veidā atstās liecību par lībiešu pēcteču šodienas sadzīvi un vizuālo tēlu.

Arvien vairāk piekrastes ciemos vietējos ļaudis nomaina vasarnieki, tāpēc tik svarīgi likās novērtēt un mēģināt fiksēt raksturīgos Lībiešu krasta vaibstus, parādīt citām tautām un sev pašiem — liecībai, lepnumam un pašapziņai.

Biedrība «Randalist» jau no 2013. gada rīko mākslas plenērus «Līvzeme», kuros piedalījušies gleznotāji no dažādām Latvijas vietām.

2015. gadā rīkotāji uzaicināja māksliniekus no kaimiņvalstīm, Lietuvas un Igaunijas, kā arī no Ungārijas. Šie plenēri tradicionāli noslēgušies ar gleznu izstādi Mazirbē, Lībiešu tautas namā, kas katrreiz pulcējušas kopā vietējo ciemu iedzīvotājus un priecējušas tūristus. Pamazām veidojas šai vietai nozīmīgu un interesantu lībiešu un vietējo iedzīvotāju portretu galerija, kas paliks kā šodienas liecība nākotnei. 2015. gada plenērā piedalījās arī mākslas zinātniece Rita Mikučionīte un televīzijas režisore no Lietuvas Aida Veželiene, kas fiksēja videomateriālos gan mākslinieku komunikāciju ar modeļiem, gan pašu māksliniecisko procesu, gan vecākās paaudzes ļaužu dzīvesstāstus.

Teksts no izstādes bukleta

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
kultūra, izstāde
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com