Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas piensaimnieki kāpina apgrozījumu 09.04.2014. plkst. 17.22

9. IV Dundagas pilī piensaimnieku lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības  (PLPKS) «Dundaga» gadskārtējā biedru pilnsapulcē par tās valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja  Gunti Pirvitu. PLPKS «Dundaga» apgrozījums  pērn, salīdzinot ar 2012. gadu, pieaudzis par 7%, sasniedzot € 2 077 128.   

Guntis Pirvits uzsvēra, ka PLPKS «Dundaga» līdztekus uzņēmējdarbībai pilda arī savdabīgu sociālo funkciju, jo lielākā daļa no galvenokārt Talsu un Ventspils pusē esošajām 100 zemnieku saimniecībām ir nelielas un atrodas izklaidus. G. Pirvits: «Lai savāktu vidēji 15 tonnas piena, dienā nobraucam vairāk nekā 600 km. Ņemot vērā šo apstākli, esam bijuši spiesti samazināt piena iepirkuma cenas. Tomēr, neraugoties uz šiem sarežģījumiem, mums ir izdevies audzēt apgrozījumu, kas ir bijis iespējams galvenokārt tāpēc, ka mums ir sava pārstrāde pienotavā «Dundaga». Tuvākajā nākotnē vēlamies vairāk pievērsties tieši sieru segmenta attīstīšanai, kā arī modernizēt ražošanu. Tā, piemēram, jau pavisam drīz no Čehijas pie mums atceļos speciāls fasēšanas aparāts, kas atvieglos roku darbu šķidrās produkcijas fasēšanai». 

1992. gadā izveidotās piensaimnieku lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības galvenais uzdevums ir zemnieku saimniecību kooperācija, organizējot piena savākšanu, pārstrādi un piena produktu pārdošanu, kā arī sekmēt lopkopības, piensaimniecības un citu lauksaimniecības nozaru attīstību savas darbības reģionā. Dundagas pienotavā top gan tradicionāli, ierasti produkti, kā pasterizēts piens, saldais krējums, skābais krējums, kefīrs, jogurti ar dažādām piedevām, biezpiens, dažādi sieri, gan arī inovatīvi produkti. Tā, piemēram, sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūtu tapis skābpiena  dzēriens «Labdaris». Pašlaik PLPKS nodarbināti 52 darbinieki, tai pieder vairākas tirdzniecības vietas Rīgā, Ventspilī, Tukumā, Talsos un Dundagā, turklāt Dundagas pienotavas produkcija nopērkama arī atsevišķos tirdzniecības tīklu «Maxima» un «RIMI» veikalos.

PLPKS «Dundaga» ir Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) biedrs, un tās vadītājs Guntis Pirvits ir pārstāvēts arī asociācijas valdē.

Sabīne Puķe, LLKA sabiedrisko attiecību konsultante

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com